НОВИНИ

У Луганську бойовики показали координатору ОБСЄ не тих полонених - Геращенко

З того списку, який українська сторона надала Тоні Фрішу, він зустрівся лише з десятьма.

Координатор спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Тоні Фріш з сімнадцяти запитуваних українською стороною заручників, відвідав в ОРДЛО менше половини, оскільки в Луганську йому організували зустріч не з тими людьми, стосовно яких просив Київ. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник гуманітарної групи на переговорах в Мінську Ірина Геращенко на брифінгу у четвер, 13 вересня, передає "Інтерфакс-Україна"

 

"З того списку, який ми дали пану Фрішу, він зустрівся менш ніж з половиною. Він зустрівся з десятьма. Але серед них були кілька, яких ми не подавали", - заявила Геращенко 

 

Вона підкреслила, що в цьому списку були прізвища, які для української сторони було принципово, щоб Фріш їх відвідав.

 

"На жаль, в Луганську і ситуація гірша, ніж в Донецьку. Дали зустрітися не з тими людьми, щодо яких у нас є серйозні підстави думати, що їх катують", - заявила Геращенко.

 

"Якщо в Донецьку пану Фрішу дали можливість відвідати і тих військових, які давно перебувають на окупованих територіях, незаконно утримуються у в'язницях. Ви почули про Станіслава Асєєва ... То в Луганську ситуація абсолютно інша - йому показали, як він правильно сказав, кримінал, засуджених до 2014 року. Але наших військовослужбовців, яких два роки тримають в ізоляції йому не показали", - сказала Геращенко.

 

Нагадаємо, 5 липня стало відомо, що український журналіст Станіслав Асєєв, якого утримують в неволі бойовики "ДНР" за його журналістську діяльність, почав голодування

 

Як повідомлялося, 10 січня звільнений з полону бойовиків історик-релігієзнавець Ігор Козловський  повідомив, що журналіста Станіслав Асєєв (Васін), якого утримують заручником в ОРДО, зараз перебуває на території арт-заводу "Ізоляці" в окупованому Донецьку. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.