НОВИНИ

За рік президентства Януковича борщ рекордно подорожчав

Ціни на основний набір овочів і фруктів в Україні станом на початок травня 2011 на 72% вищі, ніж торік.

У цьому році ціни на всі основні товари плодоовочевої групи зросли дуже істотно, але найбільший внесок у подорожчання здійснили, так звані овочі борщового набору, повідомляє АПК-Інформ.

Зокрема, за рік український борщовий набір подорожчав на 93% - до рекордного за всю історію України рівня.

Рекордсменом зростання цін була капуста, ціни на яку збільшилися за рік майже у 3 рази. Буряк подорожчав більш ніж удвічі картопля рівно у 2 рази, а морква — на 86% за рік. Тільки оптові ціни на цибулю в цьому сезоні на початку травня були незначно (на 7%) нижчі, ніж у цей же час у минулому сезоні.

Тепличні овочі в середньому подорожчали на 23% за рік, а основний набір фруктів — відразу на 48%. Найбільший внесок у зростання цін фруктів внесли яблука, які зросли в ціні у 2,3 рази за рік. Банан подорожчав у середньому на 30% під впливом зростання попиту, який було викликано дефіцитом яблука у світі, а цитрусові — в середньому на 10%.

За попередніми прогнозами, у наступному сезоні слід очікувати різкого зниження цін на овочі та картоплю, а також значного зниження цін на яблука.

Нагадаємо, за офіційними даними Мінагрополітики, в Україні до кінцевого споживача не потрапляють близько 50% овочів.

Як відомо, у перший рік президентства Віктора Януковича найбільше подорожчала гречка- ціна на цей продукт виросла більш ніж на 300%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.