НОВИНИ

Журналісти знайшли центр Європи у Кракові

Редактор газети «Die Zeit» Марк Шпьоррле з італійський стар-колумніст Беппе Северніні, які розпочали двотижневу подорож зі сходу на захід Європи, у Кракова (Польща) відчули себе в центрі Європи.

Про це вони пишуть у своєму блозі.

«Викликає захоплення те, як по дрібницях починаєш помічати, що ти знову в центрі Європи. На сніданок є шоколадний крем, а вівсяні пластівці не розбавлені водою з цукром. По мальовничому старовинному центру Кракова їздять «фольксвагени», літери знайомої абетки радують погляд, і є навіть філіал «Rossmann». І, не зважаючи на це, Краків інший. Це місто Папи Римського. Звичайно, мова йде не про теперішнього Папу, а про Івана Павла ІІ, який помер в 2005 році, а 1-го травня був причислений до лику Блаженних», – йдеться в повідомленні.

Після екскурсій по древньому Кракові мандрівники дізналися чимало цікавого про Папу.

«Ну так, деякі суперечки щодо Папи Римського все ж таки мають місце. А точніше щодо його крові, яку в нього взяли на аналіз для проведення операції перед смертю. Одну з таких ампул з кров’ю Папи кардинал Станіслав Дзивіш, теперішній архієпископ Кракова, планує виставити з 11 червня в новій церкві в «Центрі Івана Павла ІІ». Декілька століть тому такі речі були абсолютно поширені, сьогодні критики вбачають в цьому «середньовічну практику». Однією з можливих причин для занепокоєння може бути той факт, що кров померлого в 2005 році понтифіка начебто ще не згорнулася. Це необов’язково має бути чудом. Причина може бути просто в тому, що кров у лікарні змішали з препаратом, який запобігає процесу згортання», – пишуть журналісти в блозі.

Нагадаємо, журналісти  прибули до Києва 2 травня, гуляли по столиці та спілкувалися з українцями.

3 травня вони вирушили до Кракова.

Мандрівники з 30 квітня по 14 травня відвідають Москву, Київ, Краків, Прагу, Відень, Цюріх, Ліон, Марсель, Барселону, Мадрид та Лісабон. Кожного дня вони фіксуватимуть свої пригоди в щоденнику, блозі та для своїх газет. Блог перекладатиметься 10 мовами – всіма мовами країн, що відвідуються, плюс англійською: www.goethe.de/moskwalisabon.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.