НОВИНИ

В Україні зняли документальний фільм про оборону Луганського аеропорту

Реліз стрічки запланований на листопад-грудень 2019 року.

Державне агентство з питань кіно в середу, 12 вересня, повідомило, що кінокомпанія "МПЦ "ФОР-ПОСТ" представила документальний фільм режисера Тараса Ткаченка "Луганський форпост", який розповідає про оборону українськими захисниками Луганського аеропорту. Про це повідомляє прес-служба Держкіно.  

 

Як зазначається, робоча назва стрічки "300 спартанців Луганського аеропорту".

 

"Проект фільму став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку розміром 2 998 050 грн., що й становить загальну вартість виробництва фільму", – йдеться в повідомленні.

 

Режисером та автором сценарію картини є Тарас Ткаченко, продюсер фільму – Олександр Дріз.

 

"Героїчна оборона Луганського аеропорту стала однією з перших повномасштабних битв на сході України. Саме тут було поховано міф про те, що Україну буде легко підкорити, знищено мрії бойовиків про "авіацію ЛНР", а головне – російські найманці почали боятися українських солдатів", – розповіли в Держкіно.

 

Ткаченко заявив, що написати своєрідний щоденник тих подій було важливо не лише для того, щоб віддати шану першим загиблим і героям війни, що й досі триває.

 

"Це потрібно було для того, аби дослідити анатомію окупації і зради від самого початку і показати світу: маємо неоголошене віроломне вторгнення, маємо живих свідків, докази і хронологію подій. Людська пам’ять має властивість вивітрюватись. Нажаль, майже немає документів тієї пори, але є усна історія і це важливий доказ. Його потрібно вихопити, зафіксувати і зберегти", – наголосив він.

 

Реліз фільму запланований на листопад-грудень 2019 року.

 

Нагадаємо, у 2014 році точилися бої за Луганський аеропорт , а саме - за встановлення контролю над летовищем Луганського міжнародного аеропорту. Українські десантники тримали оборону аеропорту з квітня по вересень 2014 року.  1 вересня українські військові відійшли з аеропорту "Луганськ". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.