НОВИНИ

Америка підтримує створення автокефальної української церкви - посол США

Посол США з питань релігійної свободи Семюель Браунбек прибув до України.

Сполучені Штати Америки підтримують створення єдиної Української автокефальної православної церкви. Про це заявив посол США з особливих доручень у питаннях міжнародної релігійної свободи Семюель Браунбек, повідомляє прес-служба президента України.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала у вівторок, 11 вересня, під час зустрічі з президентом Петром Порошенком у Києві.

 

 

"Браунбек запевнив, що Сполучені Штати й надалі підтримуватимуть Україну у боротьбі за відновлення суверенітету й територіальної цілісності та в праві мати єдину Українську автокефальну православну церкву", – йдеться у повідомленні.

 

Крім того, глава держави привернув увагу посла до чисельних свідчень жахливих порушень прав і свобод людини на окупованих РФ українських територіях.

 

Так, Порошенко і посол США  наголосили на необхідності жорсткої відповіді на системні переслідування в окупованому Донбасі та Криму українських віруючих УПЦ КП, УГКЦ та представників інших віросповідань.

 

Раніше стало відомо, що Браунбек відвідає Україну.

 

Як повідомлялося, Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфілона зі США та єпископа Іларіона з Едмонтону з Канади.

 

Також стало відомо, що на Архієрейському соборі Константинопольської церкви у  Стамбулі було ухвалено рішення про те, що Константинопольський патріархат має право надавати автокефалію церкві без будь-яких узгоджень.

 

Нагадаємо, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. 

 

Додамо, що 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.