НОВИНИ

Викиди в Криму. У Держекоінспекції розповіли про результати проб ґрунту

Зокрема, дослідження показали перевищення сульфатів і хлоридів.

Державна екологічна інспекція повідомила, що вже готові результати проб ґрунту, які були відібрані біля адміністративної межі з окупованим Кримом, у них зафіксовано збільшення вмісту сульфатів та хлоридів. Про це повідомляє прес-служба інспекції.

 

"У складі робочої групи спеціалістами Інспекції 31 серпня 2018 року  відібрані проби ґрунту, а саме: в точках постійного моніторингового спостереження за впливом ПрАТ "Кримський Титан" на стан  ґрунтів на території Преображенської (Червоний Чабан) сільської ради Каланчацького району і Першокостянтинівської  сільської ради Чаплинського району; біля КПП Чаплинка та КПП Каланчак", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, за результатами досліджень, встановлено, що біля свердловини питної води на території  Преображенківської сільської ради та біля КПП "Каланчак" встановлено перевищення по сульфатам, у порівнянні з минулими роками.

 

Крім того, проби ґрунту були відібрані 5 вересня у шести населених пунктах Херсонщини біля адмінмежі з Кримом, а саме – у селах Олександрівка і Преображенка Каланчацького району та селах Першокостянтинівка, Григорівка, Нововолодимирівка й Іванівка Чаплинського району.

 

"За результатами проведених досліджень у порівнянні з пробами відібраними 31.08.2018 в с. Першоконстянтинівка (точка № 3), вміст сульфатів збільшився з 78,2 мг/дм3 до 119,32 мг/дм3, біля свердловини питної води на території  Преображенківської сільської ради (точка № 2) вміст сульфатів збільшився з 312,8 мг/дм3 до 617,4 мг/дм3, хлоридів з 46,15 мг/дм3 до   103,0 мг/дм3", – наголошується в повідомленні.

 

Читайте також: У поліції озвучили версії щодо причин хімічних викидів у Криму

 

Як повідомлялося, 10 вересня речник Державної прикордонної служби Олег Слободян заявив, що 61 прикордонник поскаржився на погіршення самопочуття через викиди "Титатну".

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. 

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

6 вересня в Херсонської області призупинили освітній процес в школах та дитячих садках, які знаходяться в зоні ймовірного ураження викидів заводу "Кримський Титан", що поблизу окупованого Армянська, а також вирішили відправити дітей на оздоровлення в дитячі табори. Також призупинили процес пропуску на КПВВ "Каланчак", КПВВ "Чаплинка" в сторону півострова Крим.

 

9 вересня депутат російської Держдуми Міхаїл Шєрємєт повідомив, що в окупованому Криму у зв'язку з викидами повністю припинив виробництво завод "Кримський титан".  Своєю чергою, голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв заперечив відповідну інформацію, зауваживши, що "Титан" не припиняв свою роботу.