НОВИНИ

У Мін'юсті розповіли, коли ЄСПЛ може повідомити про терміни розгляду позову щодо політв'язнів

Зокрема, у Мін'юсті вимагали від суду витребування інформації щодо реального стану здоров'я Сенцова.

Європейський суд з прав людини у вересні може повідомити про терміни розгляду міждержавної заяви щодо українських політичних в'язнів РФ. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко.

 

За його словами, Міністерство юстиції подало міждержавну заяву до ЄСПЛ щодо порушення Росією Конвенції про захист прав людини та основних свобод стосовно політичних в'язнів, які незаконно утримуються на території РФ.

 

"Справа ця рухається, ми просили суд, щоб вона розглядалася швидше, ніж стандартно розглядаються загальнодержавні справи, тому що мова йде про загрозу життю громадян, а не про якісь спори, які можуть тривати декілька місяців чи років. Дуже розраховую, що зараз, у вересні, коли суд почав розглядати справи після літніх канікул, ми отримаємо від Європейського суду відповідну інформацію щодо графіку і процесуальних строків розгляду цієї справи", – зазначив Петренко.

 

Водночас він наголосив, що міністерство вимагало від суду витребування інформації щодо реального стану здоров'я Олега Сенцова. За його словами, надану РФ інформацію про стан здоров'я режисера потрібно уточнити.

 

"Єдине, скажу відверто, наскільки ця інформація є правдивою, знаючи взагалі підхід цієї держави до витребування інформації, це питання, яке потребує додаткового уточнення. Тому Україна вимагала і вимагає далі доступу до Олега українського омбудсмена, який може об'єктивно оцінити стан Олега, і відповідних незалежних медиків, які нададуть так само реальну картину щодо стану його здоров'я", – підкреслив міністр.

 

Крім того, він додав, що в заяві Мін'юсту, яку прийняв ЄСПЛ, ішлося і про інших українців, які перебувають у тяжкому стані, це, зокрема, Станіслав Клих, Володимир Балух та інші.

 

"По них ми так само просили суд. І я дуже розраховую, суд у закритому форматі відповідний запит направить Росії щодо перевірки їхнього стану здоров'я", – заявив Петренко.

 

Нагадаємо, 27 серпня Європейський суд з прав людини зареєстрував нову Міждержавну заяву України проти Росії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.