НОВИНИ

Білорусь відмовилася від кредитів МВФ

Президент країни Аляксандр Лукашенка вважає, що програма МВФ може спричинити "шок для населення".

Уряд Білорусі відмовився від кредитної програми Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це повідомив міністр фінансів Білорусі Максім Єрмолович, передає Deutsche Welle.

 

За його словами, президент Білорусі Аляксандр Лукашенка вважає, що програма МВФ може спричинити "шок для населення"  через те, що фонд наполягав на реалізації реформ у більш стислий період, ніж це було узгоджено урядом.

 

У свою чергу, білоруський уряд зауважив, що не має ґрунтовних розбіжностей з МВФ щодо характеру реформ.

 

"Ми розробляли разом із експертами МВФ програму структурних реформ, котра відповідала би філософії фонду. І в принципі, за ключовими моментами, у нас позиції збіглися, ми вийшли на програму, але ми розійшлися в термінах її реалізації", - наголосив Єрмолович.

 

Крім того, він додав, що у середньостроковій перспективі Білорусь планує розмістити на локальних ринках РФ і Китаю суверенні облігації на суму до 2 млрд дол. Такоє глава Мінфіну Білорусі підкреслив, що у 2019 році Мінськ не має наміру розміщувати єврооблігації.

 

Раніше стало відомо, що Головне управління розвідки Міністерства оборони України розглядає Білорусь як можливий плацдарм для вторгнення Росії. Зазначається, що протягом 2016-2017 років на території Білорусі відбулося багато заходів бойової підготовки російських підрозділів, зокрема, повітряно-десантних. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.