НОВИНИ

У ПАРЄ закликали Київ дотримуватися прав Седлецької на "конфіденційність джерел"

У Парламентській асамблеї Ради Європи висловили стурбованість у зв'язку з рішенням суду надати доступ ГПУ до інформації в телефоні журналіста Наталії Седлецької

У Парламентській асамблеї Ради Європи висловили стурбованість у зв'язку з рішенням суду надати доступ ГПУ до інформації в телефоні журналіста Наталії Седлецької та закликали українську владу забезпечити дотримання її прав на конфіденційність джерел. Про це йдеться у заяві доповідача ПАРЄ з питань свободи ЗМІ та безпеки журналістів Джорджа Фолкса.

 

"Журналісти-розслідувачі відіграють основну роль "сторожового пса" у наших суспільствах, оскільки вони розслідують корупцію або зловживання владою. Їх робота базується на різних джерелах, і вони мають право зберігати ці джерела у таємниці", - заявив Фолкс.

 

Він додав, що це - "стандарт, встановлений Європейським судом з прав людини".

 

"Закликаю українську владу забезпечити дотримання права журналіста Наталії Седлецької зберегти конфіденційність її джерел", - підкреслив Фолкс.

 

Нагадаємо, 27 серпня Печерський районний суд Києва на вимогу Генеральної прокуратури надав доступ до інформації з телефону журналістки та головного редактора програми розслідувань «Схеми» Наталії Седлецької протягом 17 місяців.

 

В свою чергу, в Генеральній прокуратурі повідомили, що не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя головного редактора програми розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької, до телефону якої ГПУ отримала доступ рішенням суду.