НОВИНИ

РФ намагалася перехопити передачу даних з франко-італійського супутника - Міноборони Франції

Глава Міноборони Франції Флоранс Парлі назвала такі дії Росії "актом шпигунства".

Міністр оборони Франції Флоранс Парлі заявила, що Росія намагається шпигувати за іноземними супутниками зв'язку на орбіті. Про це повідомляє агенство Reuters.

 

За її словами, у 2017 році російський супутник радіоелектронної розвідки Louch-Olymp намагався перехопити передачу даних з франко-італійського супутника зв'язку Athena-Fidus, який використовується арміями обох держав для захищених комунікацій.

 

Зокрема, вона відзначила, що даний крок є "актом шпигунства". 

 

Водночас глава французького оборонного відомства наголосила, що супутник РФ наблизився так близько, "що можна було б подумати, що він намагається перехопити наші повідомлення".

 

Раніше помічник держсекретаря США з питань контролю над озброєннями Ілем Поблет заявив, що у жовтні 2017 року Росія вивела на орбіту новий супутник-інспектор, який "поводиться аномально".

 

Раніше голова Пентагону Джеймс Меттіс заявив, що США необхідні для захисту американських супутників від наступальних озброєнь Росії і Китаю. 

 

Також  віце-президент Майк Пенс оголосив амбітні плани щодо формування космічних військ в якості шостої окремої військової служби США до 2020 року.

 

Нагадаємо, комітет з оборони Конгресу США схвалив продовження заборони Міністерству оборони країни співпрацювати з російським оборонним відомством. 

 

Як повідомлялося, 14 березня президент США  Дональд Трамп закликав до створення Космічних сил як окремого роду військ. На думку Трампа, космос може виявитися "таким же полем бою, як суша, повітря і море". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.