НОВИНИ

Військові розпочали деактивізацію слідів "Новичка" у будинку Скріпалів

Фахівці працюватимуть у захисних костюмах.

У будинку колишнього російського розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у місті Солсбері триває процес дезактивації залишків нервово-паралітичної речовини "Новичок". Про це повідомляє британське видання The Guardian.

 

Зазначається, що найближчі тижні, а можливо і місяці, військові і цивільні фахівці у захисних костюмах працюватимуть у будинку, де був застосований "Новичок", щоб усунути будь-які сліди нервового агента.

 

Так, сусіди Скріпалів отримали від влади можливість переїхати на час проведення робіт, однак вирішили залишитися.

 

Крім того,  були проведені консультації щодо дезактивації безпосередньо зі Скріпалями.

 

Наголошується, що роботи, які розпочалися через шість місяців після хіматаки, були розплановані Департаментом довкілля, харчування та сільського господарства у партнерстві з місцевою владою.

 

За словами джерела, цей процес буде "ретельним, але найменш руйнівним".

 

Раніше стало відомо, що секретна розвідувальна служба Британії (MI6) встановила справжні імена двох росіян, яких звинувачують в отруєнні Скріпалів. За інформацією The Sun, росіяни, які діють під псевдонімами Алєксандр Пєтров і Руслан Боширов, працюють в підрозділі спецназу ГРУ, названому як відділ спеціального призначення, який проводить операції в інших країнах, у тому числі здійснює вбивства.

 

Як повідомлялося, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова.  Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.