НОВИНИ

МЗС України відреагувало на намір РФ провести "вибори" в "ДНР"

Дипломати закликали міжнародну спільноту посилити санкції проти Росії.

Міністерство закордонних справ України відреагувало на намір окупаційної адміністрації Російської Федерації провести на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях провести так звані "позачергові вибори".

 

Зазначається, що дані дії Кремля грубо порушують зобов’язання РФ як сторони мінських домовленостей.

 

"У разі проведення фейкових "позачергових виборів" їхні результати будуть юридично нікчемними, не створюватимуть жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані світовою спільнотою", - йдеться у заяві.

 

Наголошується, що провокаційні дії Москви свідомо підривають мінські домовленості і будуть здатні звести нанівець наполегливі міжнародні зусилля з врегулювання ситуації, що виникла унаслідок збройної агресії Росії проти України та окупації нею частини української території.  

 

Так, уся відповідальність за постійне блокування та торпедування процесу мирного врегулювання покладатиметься на Росію.

 

Крім того, дипломати закликали міжнародних партнерів надати чітку оцінку таким діям Кремля та посилити політико-дипломатичний тиск на РФ, у тому числі, шляхом запровадження проти неї додаткових санкцій.

 

Раніше стало відомо, що бойовики призначили так звані "вибори" у "ДНР" і "ЛНР" на 11 листопада. Таке рішення ухвалили так звані "парламенти" незаконних збройних формувань. ЗМІ бойовиків зазначають, що будуть проведені "вибори" як голів, так і "депутатів" угруповань.


Як повідомлялося, 7 вересня "народна рада "ДНР" призначила тимчасовим виконувачем обов'язків ватажка "ДНР" Дениса Пушиліна.

 

Нагадаємо, 31 серпня ЗМІ заявили, що "виконувачем обов'язків голови "ДНР" після вбивства ватажка терористів Олександра Захарченка став Дмитро Трапезніков.

 

Журналіст Тижня Денис Казанський заявив, що в "Донецькій народній республіці" нового ватажка "ДНР" Дмітрія Трапєзнікова, який до вбивства Олександра Захарченка був так званим "заступником голови Ради міністрів ДНР" вважають тимчасовою постаттю.