НОВИНИ

Викиди в Криму. У прокуратурі заявили, що "Титан" не платить екологічний збір з 2016 року

Крім того, по "Кримському титану" було відкрито кримінальне провадження.

Прокуратура Криму повідомила, що підприємство Ukrainian Chemical Products, відоме як "Кримський титан", на якому стався викид хімічної речовини, не платить екологічний збір  материковій Україні з 2016 року. Про це повідомив заступник прокурора АРК Ігор Поночовний.

 

За його словами, раніше оплата проводилася за нижчим тарифом через те, що в документах завод декларував нижчий клас відходів.

 

Як зазначається, у результаті по "Кримському титану" було відкрито кримінальне провадження за ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України, оскільки "службові особи заводу "Кримський титан" розміщували на території Херсонської області відходи, клас яких відрізняється від того, який вони декларували в документах, і, відповідно за який платили податки в місцевий бюджет Херсонської області".

 

"Є різні класи відходів, відповідно – різні види тарифів нараховуються за той чи інший клас відходів. "Кримський титан" декларував один клас відходів, нижчий, насправді розміщували відходи зовсім інші, за які тариф значно вище, і не доплата в бюджет теж була набагато вище", - пояснив Поночовний.

 

Він також відзначив, що ці факти були встановлені шляхом проведення судових експертиз, також будуть встановлені і економічні збитки.

 

Несплата екологічного збору заводом з 2016 до 2018 року, за словами Поночовного, також є предметом розслідування згаданого кримінального виробництва. Посадовим особам, винним у події, загрожує від трьох до шести років позбавлення волі, остаточна кваліфікація буде визначена після проведення всіх експертиз і визначення збитків. Список конкретних посадових осіб в наглядовому відомстві не називають "до остаточної кваліфікації перед оголошенням підозри".

 

Своєю чергою, голова Чаплинської РДА Олександр Бурейко повдомив, що "Титан" оплачує оренду земель на Херсонщині.

 

"Останні дані, які у нас є – це за 2016 і 2017-й рік. І це близько 1,1 і 1,2 млн гривень в рік. Це підприємство досі платить Чаплинській і Григорівській громадам за оренду земель", – зазначив Бурейко.

 

Як повідомлялося, 6 вересня в Херсонської області призупинили освітній процес в школах та дитячих садках, які знаходяться в зоні ймовірного ураження викидів заводу "Кримський Титан", що поблизу окупованого Армянська, а також вирішили відправити дітей на оздоровлення в дитячі табори. Також призупинили процес пропуску на КПВВ "Каланчак", КПВВ "Чаплинка" в сторону півострова Крим.

 

Своєю чергою, Міністерство охорони здоров'я України повідомило, що в результаті лабораторних досліджень повітря виявлено, що рівень шкідливих речовин у Херсонській області не перевищено, а здоров’я дітей та дорослих поза загрозою. 

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. 

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що дії російської влади на території анексованого Криму призводять до екологічної катастрофи.

 

Своєю чергою, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що людям, які проживають поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, нічого не загрожує через ситуацію з хімзаводом по виробництву двоокису титану в Армянську. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.