НОВИНИ

МОЗ заявило, що рівень шкідливих речовин на Херсонщині не перевищено

У відомстві поінформували, що за минулу добу до закладів охорони здоров’я області для отримання медичної допомоги громадяни не зверталися.

Показники шкідливих речовин на територіях Херсонської області, наближених до розташованого в анексованому Криму заводу "Титан", залишаються у межах норми. Про це 7 вересня повідомило Міністерство охорони здоров’я України.

 

"За минулу добу жителі Херсонської області не зверталися за медичною допомогою, а показники шкідливих речовин залишаються у межах норми. МОЗ закликає жителів області звертатись до лікаря при перших ознаках отруєння. Станом на 12 годину 7 вересня 2018 року, за результатами лабораторних досліджень ґрунту, води та повітря на території Херсонської області перевищень допустимої концентрації оксиду азоту, оксиду сірки, сірководню, оксиду вуглецю не виявлено. Заміри проводились у найближчих селищах прикордонної території Каланчацького та Чаплинського районів Херсонщини", -  заявили у МОЗ.

 

У відомстві поінформували, що за минулу добу до закладів охорони здоров’я області для отримання медичної допомоги громадяни не зверталися, а усі заклади охорони здоров’я регіону за потреби готові надати необхідну допомогу населенню.

 

"Вночі з 6 на 7 вересня на території деяких районів Херсонської області випадали опади у вигляді дощу. Дощ зменшив рівень діоксиду сірки та зважених речовин (пилу) в атмосферному повітрі та на ґрунті. Їхня концентрація не шкідлива для здоров’я. Відповідні структурні підрозділи МОЗ України та інших міністерств продовжують проводити регулярні лабораторні дослідження повітря і тримати на контролі стан здоров’я мешканців області".

 

Як повідомлялося, 6 вересня в Херсонської області призупинили освітній процес в школах та дитячих садках, які знаходяться в зоні ймовірного ураження викидів заводу "Кримський Титан", що поблизу окупованого Армянська, а також вирішили відправити дітей на оздоровлення в дитячі табори. Також призупинили процес пропуску на КПВВ "Каланчак", КПВВ "Чаплинка" в сторону півострова Крим.

 

Своєю чергою, Міністерство охорони здоров'я України повідомило, що в результаті лабораторних досліджень повітря виявлено, що рівень шкідливих речовин у Херсонській області не перевищено, а здоров’я дітей та дорослих поза загрозою. 

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. 

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що дії російської влади на території анексованого Криму призводять до екологічної катастрофи.

 

Своєю чергою, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що людям, які проживають поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, нічого не загрожує через ситуацію з хімзаводом по виробництву двоокису титану в Армянську. 

 

За словами голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва, станом на 7 вересня зафіксовано 37 випадків отруєння українських прикордонників через хімічні викиди на заводі "Кримський титан". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.