НОВИНИ

У Херсонській ОДА назвали кількість населених пунктів, які розташовані в зоні викидів "Титану"

Обласна влада вирішить, чи призупиняти навчальний процес для дошкільнят після того, як медики нададуть висновки обстежень.

У Херсонській області близько шести населених пунктів розташовані в зоні хімічних викидів заводу "Кримський Титан", що поблизу окупованого Армянська. Про це повідомив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

 

"Приблизно шість населених пунктів Херсонщини у Каланчацькому та Чаплинському районах підпадають під викиди цього заводу залежно від напрямку вітру. Не можна сказати, що так було завжди. Викиди такого характеру – жирні відкладення з вмістом сірчистої кислоти та іншими інгредієнтами – такого ще не було. Ми цілодобово проводимо моніторинг повітря. Працюють медичні групи для того, щоб виявити причинно-наслідковий  зв’язок між поганим самопочуттям і хімічними елементами, які є у повітрі і на цій території", – заявив Гордєєв.

 

За його словами, після того, як медики нададуть висновки обстежень, обласна влада вирішить, чи призупиняти навчальний процес для дошкільнят.

 

Водночас голова Херсонської ОДА заперечує, що причиною забруднення є  кислотонакопичувач, як стверджує окупаційна влада. Він переконаний, що шкідливими є викиди заводу.

 

"Це викиди безпосередньо з заводу «Титан» під час технологічного процесу, які ним не контролюються. Якщо ми подивимося, як дим іде з труб, то він піднімається на деяку висоту, потім через важкість осідає ближче до землі і перетворюється з білого у коричневий колір", – зазначив Гордєєв.

 

Крім того, на його думку, підстав для евакуації жителів сіл біля адмінмежі з окупованим Кримом поки немає.

 

У нас є протоколи цивільної оборони, де ми розглядаємо різні моделі поведінки. У даному випадку підстав для таких евакуацій немає. На сьогоднішній день медики контролюють ситуацію, обстежують дітей. Ми при цьому готуємо моделі поведінки, у нас є потужності, ресурси для того, щоб у випадку надзвичайних ситуацій можна було евакуювати", – наголосив голова Херсонської ОДА.

 

Він також  додав, що через напрям руху вітрів викиди зараз більш небезпечні для міста Армянськ у Криму, ніж для сіл на Херсонщині.

 

Як повідомлялося, 6 вересня голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв заявив, що Херсонщина готова евакуювати дітей із Каланчацького і Чаплинського районів, які знаходяться у зоні впливу заводу "Кримський титан", а також готова прийняти до себе дітей з постраждалих від виробничої діяльності заводу населених пунктів окупованого Криму. 

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. 

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що дії російської влади на території анексованого Криму призводять до екологічної катастрофи.

 

Своєю чергою, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що людям, які проживають поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, нічого не загрожує через ситуацію з хімзаводом по виробництву двоокису титану в Армянську. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.