НОВИНИ

Припинення договору про дружбу з РФ усуває перешкоду на шляху до вступу в НАТО – АП

Крім того, припинення дії цієї угоди не порушуватиме права українців, які перебувають на території РФ.

Заступник голови Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв заявив, що припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією стане усуненням ще однієї перешкоди на шляху до членства в НАТО. Про це йдеться в інтерв’ю BBC News Україна.

 

"Росія, розв'язавши збройну агресію проти України, порушила фактично кожне положення цього документу, зробила нікчемною його мету. Крім того, в договорі є стаття, де завуальовано написано, що Україна не може бути членом НАТО. Тому припиняючи дію, ми усуваємо і цю перешкоду", - зауважив він.

 

За його словами, не продовження дії цього документу не створює жодних підстав для порушення прав та інтересів громадян України, які перебувають на території РФ.

 

"Також це не підриває легітимності міжнародно визнаних кордонів України та не скасовує різні механізми, в тому числі дипломатичні, які потрібні для врегулювання на Донбасі", - наголосив Єлісєєв.

 

Нагадаємо, 28 серпня  Порошенко повідомив, що найближчим часом очікує від МЗС пакет документів необхідний для припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.