НОВИНИ

Андрухович: Митці почали підлещуватися до Януковича та його людей

Найгірший варіант розвитку українського суспільства – звикання та пристосування до Януковича та його системи. Про це в інтерв’ю Правозахисного центру «Поступ» заявив письменник Юрій Андрухович, коментуючи Закон «Про захист суспільної моралі».

Зокрема, Андрухович вважає, що українське суспільство деградує.

«В Україні суспільство загалом деградує. Після поразки Помаранчевої революції цей процес набрав особливої стрімкості. Здобуття влади Януковичем та його людьми, що формалізувало цю поразку, в суспільстві зі стійкими моральними цінностями було би просто неможливе. Таке трапляється лише там, де вважають правильним нікому не вірити, не мати ідеалів, де сильніший обов’язково має розтоптати слабшого, а товстіший – відібрати останнє у худішого», – заявив Андрухович.

На його думку, для «одужання» в Україні потрібна не «кольорова», а реальна революція.

«Якесь моральне одужання (бодай часткове – про цілковите вже не йдеться) може настати лише внаслідок потужної соціальної революції, не декоративно-кольорової, а реальної. Проте насьогодні ми, здається, ще досить далекі від неї. Як кажуть у таких випадках, «влада сильна як ніколи». До Януковича та його системи потрохи звикають і починають пристосовуватися. Це найгірший з варіантів розвитку», – додав він.

На запитання, як регулювання суспільної моралі тими методами, які використовуються в Україні впливає на український культурний процес, Андрухович стверджує, що діячі мистецтв почали підлещуватися до нинішньої влади.

«Маю надію, що все ж несуттєво. Хоч, можливо, маючи надію, я зовсім не маю рації. Мені важко уявити собі, що діється в сучасних театральних чи філармонійних колективах. Напевно, нічого доброго там не діється. А в бібліотеках? З них вилучають деякі книжки, в тому числі й мої. А в кіно, на радіо й телебаченні? Наші діячі мистецтва знову повертаються до сервільності, пишуть якісь подячні листи президентові, підлещуються до Ганни Герман. Усе це сумно, але й карикатурно», – заявив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.