НОВИНИ

У Греції за перевезення біженців засудили шістьох українських моряків

Родини засуджених стверджують: погоджувалися лише на законну роботу.

Двоє громадян України, які працювали на прогулянкових суднах в Туреччині, отримали вироки у розмірі 18 місяців, ще чотирьох засудили на максимальні терміни у грецькій в’язниці. Про це повідомляє Слідство.Інфо.

 

"У вівторок, 4 вересня, у суді грецького міста Каламат відбулися суди над шістьма українцями. Вони були членами трьох екіпажів суден, яких грецька поліція раніше затримала за перевезення біженців із країн Близького Сходу", - йдеться у повідомленні. 

 

Зазначається, що у грецьких в’язницях за звинуваченнями у перевезенні нелегалів утримують близько півтори сотні українців. Вироки багатьох із них сягають сотень років.

 

Журналісти Слідства.Інфо поспілкувалися із десятками сімей засуджених, всі вони стверджують – погоджувалися лише на законну роботу.

 

Адвокат Дімітріус Кауніс, якого найняла сім'я одного з ув’язнених, Сергія Ульянова, вже не вперше працює з українськими моряками, яких звинувачують у перевезенні біженців. Він розповів, що згідно з грецькими законами українці отримують 10-15 років в’язниці за кожного біженця на борту.

 

“Саме тому терміни можуть сягати і декілька сотень років ув’язнення. За грецькими законами, у такому випадку за ґратами залишають на 25 років. Термін можуть зменшити, якщо в’язні відвідують школи при тюрмах”, – пояснив він.

 

Нагадаємо, 7 серпня у міністерстві закордонних справ України заявили, що у Греції та Італії арештовано близько 250 українських моряків, переважну більшість - за перевезення нелегальних мігрантів. 

 

23 липня  уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що у в’язницях Греції утримується 161 громадянин України, з них 112 осіб – за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів. 

 

Раніше у  Греції двох українських моряків засудили до 180 років ув’язнення за перевезення нелегальних мігрантів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.