НОВИНИ

Денісова закликає міжнародні організації вплинути на РФ у питанні звільнення українських моряків

За словами Денісової, за ці чотири місяці вона майже щотижня зверталася до державних органів Російської Федерації.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулась до міжнародних організацій, і зокрема установи ООН, із закликом вплинути на Росію з метою звільнення українських моряків судна «ЯМК-0041», яких російська окупаційна влада у Криму незаконно утримує в Балаклаві. Про це омбудсмен написала у Facebook у середу, 5 вересня.

 

За її словами, за чотири місяці  вона майже щотижня зверталася до державних органів Російської Федерації, які причетні до вирішення питання повернення українських рибалок на Батьківщину, але не отримала жодної відповіді. 

 

«Капітан судна – громадянин України Віктор Новицький – затриманий за нібито незаконний видобуток водних біологічних ресурсів. ФСБ порушила проти нього кримінальну справу за ч. 3 ст. 256 Кримінального кодексу РФ. Він досі утримується в слідчому ізоляторі Сімферополя (у так званому «ФКУ СИЗО №1 УФСИМ России по Республике Крым») на території тимчасово окупованого Криму», – зазначила Денісова.

 

Крім того, члени екіпажу: Сергій Калиниченко, Руслан Скрипник, Геннадій Отичко та Олег Блок змушені перебувати в Криму, оскільки їх позбавили паспортів.

 

За словами Денісової, за ці чотири місяці вона майже щотижня зверталася до державних органів Російської Федерації, які причетні до вирішення питання повернення українських рибалок на Батьківщину, але не отримала жодної відповіді.

 

«Своїми діями Російська Федерація порушила права людини на свободу, особисту недоторканність та свободу пересування, які передбачені у ст. 3, 9 та 13 Загальної декларації прав людини, ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 9, 12 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та ст. 5 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації», - додала вона.

 

Омбудсмен звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, голови Ради ООН з прав людини Воїслава Шуца, голови Комітету ООН з прав людини Юджи Івасави, голови Комітету ООН проти тортур Йенса Модвіга, голови Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням Малкольма Еванса, комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, президента Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність поводженню чи покаранню, Миколи Гнатовського з проханням «вплинути на ситуацію та посприяти негайному поверненню незаконно утримуваних громадян України на Батьківщину»

 

Нагадаємо, 10 серпня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова домовилася з російським омбудсменом Татьяною Москальковою про надання допомоги морякам суден "Норд" і ЯМК-0041.

 

25 червня міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував голодування моряків українського судна ЯМК-0041, затриманих біля берегів анексованого Криму. В коментарі журналістам Клімкін повідомив, що консули не мають доступу до ув'язнених,

 

25 червня Адвокат Едем Семедляєв повідомив, що члени екіпажу українського судна "ЯМК-0041", яких окупанти затримали біля берегів анексованого Криму, відмовилися від прийому їжі. 

 

4 травня російські прикордонники повідомили про затримання українського рибальського судна з п’ятьма членами екіпажу в акваторії Чорного моря. 

 

Згодом Державна прикордонна служба України повідомила, що затримане прикордонниками Росії українське судно було належним чином оформлено та мало необхідні дозволи на вилов риби в межах територіального моря або 12-мильної економічної зони. Однак, за словами помічника керівника ДПСУ Олега Слободяна, відповідальність за затримання російською ФСБ риболовецького судна неподалік від анексованого Криму несе його капітан, який, ймовірно, знехтував ризиками бути затриманим.

 

7 травня прокуратура Криму відкрила кримінальне провадження за фактом затримання українського риболовецького судна "ЯМК – 0041" у окупованому Криму. 

 

16 травня в окупованому Криму проти капітана українського риболовецького судна "ЯМК-0041", затриманого російськими прикордонниками в Чорному морі, порушили кримінальне провадження за браконьєрство. Пізніше в окупованому Криму підконтрольний Москві суд заарештував Віктора Новицького, капітана українського риболовецького судна "ЯМК-0041", затриманого російськими прикордонниками в Чорному морі.

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.