НОВИНИ

США закликали М'янму звільнити засуджених журналістів Reuters

За словами віце-прем'єра Майка Пенса, репортерів потрібно похвалити, а не ув'язнювати.

Віце-президент Сполучених Штатів Америки Майк Пенс вимагає від уряду М'янми негайно звільнити двох журналістів агентства Reuters, яких засудили до семи років за за розголошення державної таємниці під час розслідування вбивств мусульман рохінджа. Про це йдеться у повідомленні у Twitter.

 

За його словами, репортерів варто похвалити, а не  ув'язнювати.

 

"Ва Лоне та К'яв Сое Оо треба похвалити, а не ув'язнювати за їхню роботу щодо висвітлення порушень прав людини й масових вбивств. Свобода релігій й преси є фундаментальним для сильної демократії. Ми закликаємо уряд М'янми скасувати вирок та негайно їх випустити", - зауважив він.

 

 

 

 

Раніше Євросоюз закликав негайно звільнити двох журналістів Reuters. Так, у ЄС зазначили, що сформована ситуація "підриває свободу преси, право суспільства на інформацію та розвиток верховенства права у М'янмі".

 

Нагадаємо, суд М'янми засудив двох репортерів Reuters до семи років позбавлення волі, звинувативши їх  у розголошенні державної таємниці під час розслідування вбивств мусульман рохінджа під час їхнього конфлікту з владою країни.   Так, суд визнав репортерів винними в отриманні доступу до секретних документів про пересування армії та поліції. 32-річного Ва Лона і 28-річного К'яв Сое Оо вважають винними у зборі документів про служби безпеки країни та у намірі "пі дірвати національну безпеку". Водночас документи в їх розпорядженні були "не публічною інформацією".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.