НОВИНИ

  ▪   Юрій Лапаєв

У Польщі заявили, що проблеми в діалозі з Україною не стосуються економічної чи культурної співпраці

Польський міністр Ґлінський переконаний, що культура може допомогти у вирішенні конфлікту між країнами.

Міністр культури та національної спадщини Польщі Пйотр Ґлінський повідомив, що проблеми в діалозі з Україною не впливають на рівень економічної чи культурної співпраці, а суспільство в наших країнах в цілому має схожі і дещо консервативні погляди на життя. Про це під час 28-го Економічного форуму він повідомив у коментарі кореспонденту Тижня.

 

Зокрема, Ґлінський наголосив, що суспільство наших країни вірить в одні й ті самі інститути, на кшталт традиційної родини або нації, а також має чудові стосунки та співпрацю в багатьох інших аспектах. Крім одного, який парадоксально має такі сильні розбіжності.

 

Польський міністр підкреслив, що історія є надзвичайно важливою для створення нації, це робить її важливою для обох сторін.

 

Водночас він зауважив, що існуючі проблеми в діалозі не впливають на рівень економічної та культурної співпраці.

 

"Культура може стати своєрідним місточком, який допоможе вирішити існуючу історичну проблему", – зазначив Ґлінський.

 

За його словами, зараз польська сторона дуже активно працює в цьому напрямку, також вони мали неодноразові зустрічі з Міністерством культури України.

 

Як повідомлялося, 12 липня в Брюсселі президент Петро Порошенко провів зустріч із посольським колегою Анджеєм Дудою, у ході якої закликав його внести зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі в частині, що стосується інтересів України.

 

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.