НОВИНИ

У Латвії заявили, що Україна, Молдова та Грузія мають отримати перспективи членства в ЄС

Водночас глава МЗС Латвії наголосив на потребі збереження єдності в питанні санкцій проти РФ.

Міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевіч заявив, що Європейський союз має визнати європейські прагнення України, Молдови та Грузії, озвучивши реалістичний термін, коли ці країни можуть отримати членство в ЄС. Про це він повідомив під час 28-го економічного форуму в місті Криниця-Здруй (Польща).

 

"Варто визнати очевидне, такі країни як Україна, Молдова та Грузія добровільно вибрали для себе європейський шлях. Вони прагнуть до членства у ЄС та готові йти цим шляхом. Саме тому завданням для ЄС має стати відповідь на ці прагнення. ЄС має визнати перспективи членства цих країн, та озвучити реалістичний термін їхнього вступу", – заявив Рінкевіч.

 

Водночас оцінюючи виклики, які стоять перед ЄС, він назвав потребу збереження єдності у питанні санкцій проти РФ та єдиної позиції у діалозі із США.

 

"Ще один – надзвичайно важливий – виклик – це Brexit. ЄС має зробити все можливе, щоб утримати Велику Британію якнаймога ближче до Європи. Це завдання має бути ключовим у найближчий перспективі", – зазначив латвійський міністр.

 

Крім того, за його словами, ще один ризик для Європи, який з'явиться найближчим часом – майбутні вибори до Європарламенту.

 

"Ми бачимо розчарування у ЄС і це може відобразитися у цьому голосуванні. Цього не можна допустити! Ми маємо вже зараз стимулювати людей піти на ці вибори, щоб їх не виграли критики ЄС", – додав глава МЗС Латвії.

 

Нагадаємо, що у грудні парламентарії Молдови, України та Грузії, що входять у формат "Східного партнерства" домовились звернутися до Європарламенту з вимогою прийняти резолюцію про політичну підтримку трьох держав і розробку дорожньої карти вступу в Євросоюз. Також повідомлялось, що Молдова, Україна і Грузія сформують спільну платформу спілкування з Європейським Союзом, яка має допомогти в їхній подальшій європейській інтеграції.

 

9 червня в Києві голови парламенту Грузії, парламенту Молдови та Верховної ради України підписали заяву про створення Міжпарламентської асамблеї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.