НОВИНИ

Посол України в Німеччині повідомив, як можна зупинити будівництво "Північного потоку-2"

Мельник переконаний, що будівництво газопроводу можна зупинити лише двома шляхами.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник повідомив, що зупинити будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" можливе лише двома способами, а саме – рішенням на рівні Європейського союзу та санкціями США. Про це дипломат заявив в інтерв’ю "Європейській правді".

 

Мельник оцінив шанси ухвалити відповідне рішення на рівні ЄС, зазначивши, що вони"невисокі". За його словами, більш реалістичним шляхом є запровадження американських санкцій.

 

"Другий шлях – це "булава" американських санкцій проти німецьких компаній, залучених до проекту. За моїми оцінками, запровадження цих санкцій є дуже реалістичною перспективою, та це має для нас серйозні ризики, про які мало хто замислюється", – наголосив посол.

 

Крім того, він додав, що санкції США можуть викликати зворотню реакцію в ЄС стосовно санкційної політики і розмиття інструменту санкцій як такого.

 

"А санкції для нас, як ви розумієте, це альфа і омега, це все, навколо чого будується взаємодія із союзниками стосовно Росії", – резюмував дипломат.

 

Як повідомлялося, 28 серпня радник з питань європейської енергетичної безпеки Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Бенджамін Шмітт заявив, що газопровід "Північний потік-2" - це загроза для безпеки в Європі. 

 

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво  "Північного потоку-2" не поставить ФРН у велику залежність від поставок російського газу.
 

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.