НОВИНИ

Рада оприлюднила текст змін до Конституції щодо інтеграції України до НАТО та ЄС

У законопроекті запропоновано закріпити незворотність курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію.

Верховна Рада оприлюднила текст президентського законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору (НАТО). Про йдеться на офіційному сайті Ради.

 

"Пропонована законодавча ініціатива має на меті внесення необхідних змін до Конституції України для реалізації цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору як стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів держави", - йдеться у пояснювальній записці.

 

Зокрема, у законопроекті запропоновано закріпити незворотність курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію та підтвердження європейської ідентичності українського народу у преамбулі Основного закону.

 

Так, у статті 85 пропонують визначити, що до повноважень ВР входить "визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

 

Водночас статтю 102 запропоновано доповнити положенням, що "президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

 

Крім того, стаття 116 доповнюється новим пунктом, згідно із яким Кабмін "забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

 

У свою чергу, абзац п'ятий преамбули після слів "громадянської злагоди на землі України" доповнити словами "та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України".

 

Нагадаємо, 3 серпня президент  Петро Порошенко зареєстрував у ВР проект змін до Конституції щодо прагнення інтеграції України в НАТО і ЄС.

 

Раніше Порошенко доручив МЗС передати Єврокомісії доповідь про виконання Україною критеріїв безвізового режиму. 

 

Як повідомлялося, Україна та Сербія підписали угоду про розширення угоди про безвізовий режим між двома країнами. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.