НОВИНИ

У Мінська немає суперечок з Москвою через позицію щодо Криму і Донбасу - МЗС Білорусі

У білоруському дипвідомстві заявили, що Мінськ не бачить ніяких побоювань щодо свого перетворення у васала РФ.

Міністр закордонних справ Білорусі Владімір Макей заявив, що у Мінська немає суперечок з Москвою через його нейтральну позицію щодо російсько-українського конфлікту, зокрема з питання статусу Криму. Про це йдеться в інтерв'ю білоруського порталу  TUT.by.

 

Зокрема, після того, як Тиждень опублікував фрагменти книги "Уроки влади" екс-президента Франції Франсуа Олланда, TUT.by вирішив запитати у глави білоруського МЗС, який також брав участь у зустрічі "нормандської четвірки" в Мінську, про враження, які залишилися у нього після переговорів.

 

"Як Росія ставиться до того, що ми зайняли таку нейтральну позицію щодо України і не визнали Крим російським? У нас з Росією немає суперечок з цього питання. Ми вважаємо, що якщо нам було запропоновано зіграти таку роль (переговорного майданчика, - Ред.), то ми повинні дотримуватися нейтральної позиції по відношенню до всіх учасників", - зауважив міністр.

 

 

За його словами, Білорусь бачить своє завдання у тому, щоб створювати умови "для більшого розуміння між РФ і Україною, а не для більшого поділу".

 

"Тому всі кроки, які робить Білорусь, будуть виходити з необхідності подолання конфронтації, а не на її посилення в нашому регіоні і в стосунках між слов'янськими державами", - наголосив він.

 

Крім того, Макей відзначив, що мінські угоди відіграли певну роль у нормалізації відносин Білорусі із Заходом.

 

"Так, певну роль вони зіграли і в контексті нормалізації наших відносин із Заходом, але не треба все зводити лише до мінських угод. У цілому свою роль зіграла конструктивна політика Білорусі, націлена на подолання цих конфронтаційних моментів в міждержавних відносинах. Ми завжди говорили нашим європейським партнерам, що ми не є джерелом якогось зла чи джерелом нестабільності в регіоні, навпаки, ми намагаємося бути донором стабільності", - підкреслив глава білоруського дипвідомства.

 

Водночас він додав, що Мінськ не бачить ніяких побоювань щодо свого перетворення у васала РФ.

 

"У нас абсолютно нормальні відносини з нашим східним сусідом. Цілком природно, що Росія розглядає пострадянський простір як простір, з яким існували давні історичні зв'язки, і простір, з яким Росія повинна мати нормальні торгово-економічні, політичні відносини", - заявив Макей.

 

У свою чергу, він також нагадав, що російський лідер Владімір Путін і президент Білорусі Аляксандр Лукашенко  домовилися про чергову зустріч у розширеному складі 21 вересня, "де будуть обговорюватися питання торгово-економічної, політичної та іншої взаємодії між двома державами".

 

Раніше стало відомо, що Головне управління розвідки Міністерства оборони України розглядає Білорусь як можливий плацдарм для вторгнення Росії. Зазначається, що протягом 2016-2017 років на території Білорусі відбулося багато заходів бойової підготовки російських підрозділів, зокрема, повітряно-десантних. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.