НОВИНИ

Геращенко пояснила, як Україна має намір припинити дію Договору про дружбу з РФ

Перший віце-спікер ВР відзначила різницю між поняттями денонсації і непролонгації угоди.

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко пояснила, як планується припинити дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час засідання погоджувальної ради керівників фракцій, депутатських груп і комітетів ВР.

 

За її словами, є велика різниця у поняттях денонсації і непролонгації угоди.

 

“Хотілося б, щоб наші шановні політики, особливо, коли мова йде про майбутніх кандидатів в президенти... знали різницю. Тому що їхній обов’язок буде, якщо буде такий вибір, - це саме зовнішня політика Україну. Мова не йде ні про які денонсації, тому що ми вимагатимемо від Російської Федерації в усіх міжнародних судах, в Гаазі і в інших судах, відповідати за те, що вони порушили цю угоду”, - зауважила вона.

 

Зокрема, вона відзначила, що наразі президент Петро Порошенко доручив МЗС “не готувати документи до пролонгації цієї угоди, яка наступає автоматично”.

 

Водночас Геращенко підкреслила, що денонсація і непролонгація не є синонімами.

 

“Мова йде виключно про непролонгацію”, - наголосивл вона.

 

Так, непролонгація - це непродовження строку чинності документа.

 

Раніше глава МЗС Павло Клімкін заявив, що Україна до кінця вересня повідомить РФІ про припинення дії договору про дружбу, співпрацю та партнерство. 

 

Нагадаємо, 28 серпня  Порошенко повідомив, що найближчим часом очікую від МЗС пакет документів необхідний для припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.