НОВИНИ

Екологічна катастрофа на Донбасі загрожує всій Європі - Аваков

За словами Авакова, весь Донбас "по суті, є зоною потенційної екологічної надзвичайної ситуації, причини та загрози якої варто терміново ліквідувати,

Глава МВС Арсен Аваков попереджає, що екологічна катастрофа на Донбасі, спричинена збройною агресією РФ, може стати екологічною катастрофою для всієї Європи. Про це повідомляє "Дзеркалі тижня".

 

Міністр зазначає, що багато років тому у Харкові займався проблемами екології в Українському науковому центрі охорони вод.

 

"Відтоді добре знаю цю тему та розумію рівень загроз. Тож коли побачив дані щодо екологічних ризиків у зоні окупованого Донбасу, зрозумів — час бити на сполох!", - пише він.

 

За словами Авакова, весь Донбас "по суті, є зоною потенційної екологічної надзвичайної ситуації, причини та загрози якої варто терміново ліквідувати, доки вона не охопила всієї території України та суміжних країн".

 

Міністр зазначає, що в місті Бунге Донецької області (до 2016 року — Юнокомунарівськ) існує загроза радіоактивного зараження, оскільки у квітні окупанти зупинили насоси, які відкачували воду з шахти "Юний комунар".

 

Крім того, в смт Новгородське Донецької області, де розташований фенольний завод, існує загроза хімічного забруднення, у місті Довжанськ Луганської області – загроза забруднення атмосфери сірководнем, у місті Горлівка Донецької області – загроза потрапляння "мертвої" шахтної води до системи водозабезпечення.

 

"Підтоплення шахт, просідання ґрунтів, вихід "мертвої" води та потрапляння її до системи водопостачання населення та водойм, хімічне та радіоактивне забруднення, ризик техногенних аварій — це ризики не лише для тимчасово окупованих районів двох областей і навіть не для України в цілому. Кожен із них також є реальною та достатньо близькою у часі загрозою для сусідніх європейських країн і може призвести до катастрофічних наслідків для всієї екосистеми континенту", - попереджає Аваков.

 

Він зазначає, що на сайтах Державної служби з надзвичайних ситуацій і МВС буде оприлюднено детальний аналіз екологічних ризиків за відкритими джерелами.

 

"Сьогодні ми не маємо достовірної інформації про ситуацію на небезпечних об'єктах і рівень небезпеки від наявних природних і техногенних процесів. Можливо, справа зайшла вже так далеко, що потребує невідкладної широкомасштабної міжнародної операції для ліквідації наслідків "господарювання" окупаційної влади на захоплених територіях", - пише міністр.

 

Водночас він зазначає, що така операція можлива лише за умови припинення воєнних дій і в рамках комплексного процесу з деокупації Донбасу.

 

Нагадаємо,5 липня окупованій Горлівці Донецької області через затоплення шахт склалась несприятлива екологічна  ситуація, що створює загрозу здоров'ю населення. 

 

14 червня в окупованому Донецьку на території шахти "Куйбишевська" сталася пожежа

 

19 квітня Тука заявив, що затоплення бойовиками шахти "Юнком" може призвести до забруднення Азовського моря.

 

Раніше поблизу окупованого міста Єнакієве незаконні збройні формування вирішили затопити шахту "Юнком", де раніше проводилися ядерні випробування. Державний департамент Сполучених Штатів Америки висловив стурбованість інформацією, передану міжнародними спостерігачами ОБСЄ, про наміри бойовиків на Донбасі затопити шахту, де відбувся ядерних вибух. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.