НОВИНИ

Комітет Європарламенту розглянув доповідь щодо виконання угоди про асоціацію України з ЄС

Повідомляється, що імплементація положень угоди в Україні стикається з низкою негативних факторів, але суттєвий прогрес спостерігається у багатьох сферах.

Комітет Європейського парламенту із закордонних справ провів засідання, під час якого  було розглянуто проект доповіді про виконання Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом.  Автором проекту доповіді виступив німецький євродепутат Міхаель Галер, передає "Європейська правда". 

 

Основні висновки документу представляв експерт, науковий співробітник "Коледжу Європа" Андрій Тюшка. Він зазначив, що імплементація положень угоди в Україні стикається з низкою негативних соціально-політичних, економічних та юридичних факторів.

 

"Попри це, суттєвий прогрес спостерігається у багатьох сферах", - відзначив він.

 

Експерт зазначив, що далеко не всі реформи йдуть у стабільному ритмі, а деякі взагалі можуть бути скасовані.

 

"Одним з прикладів реформи, яка, ймовірно, може бути скасована, є децентралізація. Деякі реформи, зокрема, у сфері антикорупції та правосуддя, можуть бути незакінчені або призупинені через майбутні парламентські і президентські вибори", - сказав він.

 

Євродепутати під час обговорення доповіді багато говорили про корупцію в Україні, зокрема, Галер згадав про публікацію німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка написала, що від корупції на українській митниці держава втрачає близько 4,5 мільярда євро на рік.

 

Британський євродепутат Чарльз Теннок поцікавився процесом деолігархізації в Україні, а також процесом впровадження антикорупційного суду.

 

У проекті доповіді відзначається, що "існуюча судова система в Україні як і раніше залишається неефективною, корумпованою та заполітизованою".

 

"Вітаємо роботу, вже виконану Національним антикорупційним бюро, але вказуємо на проблематичне втручання генерального прокурора; підкреслюємо важливість незалежності спеціального прокурора з боротьби проти корупції", - зазначається в документі.

 

Галер додав, що стурбований ймовірним негативним впливом передвиборчої кампанії на процес імплементації угоди про асоціацію.

 

"Ми бачимо, що ентузіазм чотирирічної давності значно зменшився триваючою корупцією і повсякденними труднощами життя в Україні. Прогрес від реформ поки що не має позитивного ефекту на щоденне життя людей", - сказав він.

 

Як повідомлялося, 30 травня Верхня палата парламенту Нідерландів проголосувала за ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, закон опублікували 14 червня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.