НОВИНИ

Супрун анонсувала введення нових посад у медзакладах

Відповідний наказ вступить у дію 1 січня 2019 року.

Міністерство охорони здоров'я підготувало проект змін, який допоможе розділити функції головних лікарів в Україні. Буде введено дві нові посади - генерального директора/директора та медичного директора. Про це заявила виконувач обов'язків .міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

 

За її словами, українським медзакладам потрібна нова якість управління.

 

"Головні лікарі зараз тягнуть величезний масив роботи, який у багатьох розвинених країнах світу виконує два фахівці - директор, який займається ключовими адміністративними питаннями, та управлінець, що курує всі медичні процеси. Це допомагає не перевантажувати одну людину та більш ефективно налагоджувати роботу медзакладу.

 

Зокрема, вона відзначила, що зі змінами, медичний директор стане самостійним управлінцем.

 

"Медичний директор буде більш незалежним від генерального директора, матиме повноваження приймати управлінські рішення самостійно, удосконалювати медичні послуги, організовувати пацієнтоорієнтоване лікування, самостійно підбирати медичні кадри, тощо. А генеральний директор займатиметься розвитком лікарні, координацією роботи закладу, залученням інвестицій, господарською діяльністю", - підкреслила вона.

 

Наголошується, що наказ вступить у дію 1 січня 2019 року.

 

 

Крім того, Супрун додала, що головні лікарі, які вже уклали чи укладуть трудові договори до того моменту, працюватимуть за старою моделлю, а після завершення терміну дії договору вони зможуть пройти конкурс як на посаду гендиректора, так і на посаду меддиректора закладу охорони здоров’я.

 

Нагадаємо, 3 квітня Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я рекомендував парламенту прийняти звернення до Кабінету міністрів про відставку в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. У проекті постанови в якості причини вказано гостру суспільну напругу, яка виникла у зв’язку із зривом програми державних закупівель ліків у 2016 році, що має ознаки службової недбалості.  Таке рішення профільний комітет ухвалив після заслуховування звіту Супрун та її заступників. У своєму дописі у Facebook Богомолець назвала ряд своїх претензій до Супрун, серед яких зниження рівня вакцинації населення, зрив міжнародних закупівель ліків, зниження держфінансування лікування онкологічних та серцево-судинних захворювань та стрімке підвищення кількості медпрацівників, які виїжджають за кордон.

 

Як повідомлялося, помічник депутата Олега Ляшка Олег Богачов та мер Вишневого Ілля Діков пропонували виконувачу обов'язків міністра охорони здоров'я Уляні Супрун хабар у вигляді квартири в житловому комплексі "Акварелі 2" у Вишневому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.