НОВИНИ

Італія закликала країни ЄС відкрити порти для врятованих мігрантів

Рим повідомив, що необхідно відновити мандат місії "Софія".

Італія закликала відкрити порти інших країн Європейського союзу для прийому врятованих у Середземному морі мігрантів. Про це заявила міністр оборони країни Елізабетта Трента, передає Deutsche Welle.

 

За її словами, неможливо і далі миритися з тим, що біженці прибувають на континент лише через Італію.

 

Зокрема, вона відзначила, що до кінця 2018 року необхідно відновити мандат місії "Софія".

 

Так, даний проект був створений у червні 2015 року на тлі міграційної кризи для гуманітарної операції в міжнародних водах біля узбережжя Лівії. Досі всіх біженців, врятованих у рамках місії, доставляли в Італію.

 

Раніше міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні розкритикував ЄС та пригрозив припинити фінансування у бюджет ЄС. За його словами, "Європа ще раз продемонструвала безпрецедентний бруд, який не заслуговує на наших грошей". 

 

У Брюсселі 24 серпня відбулася зустріч на високому рівні, на якій представники європейських країн не змогли прийняти рішення щодо 150 мігрантів з рятувального судна Diciotti. У результаті по 20 мігрантів вирішили прийняти Албанія та Ірландія.  Сальвіні заявив, що інших біженців прийме католицька церква "за нульовою ціною" для італійського платника податків.

 

Нагадаємо, 16 липня в Італії дозволили двом кораблям, на яких знаходилися близько 450 мігрантів, зайти в порт на Сицилії, після згоди п'яти країн Європейського союзу прийняти більшу частину врятованих біженців

 

Як повідомлялося, Сальвіні заявив, що Італія прагне, щоб кораблі, задіяні в місіях ЄС у Середземному морі для порятунку мігрантів поблизу узбережжя Лівії, доправляли врятованих у порти будь-якої іншої країни. 

 

Напередодні лідери ЄС на саміті в Брюсселі досягли домовленості щодо міграційної політики після понад десять годин переговрів та спроби Італії заблокувати рішення.  Зокрема, лідери ЄС домовились створити центри для мігрантів у тих країнах, які на це добровільно погодяться. Так, у цтаких  центрах визначатиметься, хто з мігрантів потребує політичного притулку, а хто  має бути депортований. Наразі не відомо, які країни погодились розмістити дані центри. 

 

25 червня в  Італії уряд  заборонив рятувальникам допомагати суднам з мігрантами в Середземному морі попри подані ними шість окремих сигналів лиха.

 

 21 червня Італія затримала в Середземному морі два рятувальних кораблі  Lifeline і Seesuchs з мігрантами на борту, які належать німецькій неурядовій організації Mission Lifeline. Зазначається, що рятувальне судно Lifeline врятувало 224 мігрантів біля узбережжя Лівії. Зокрема, глава МВС Італії  Маттео Сальвіні заявив, що корабель повинен вирушити в Нідерланди, оскільки він вийшов у море під голландським прапором, і не повинен заходити до Італії.  Згодом місія Lifeline опублікувала документ, який, підтверджує, що кораблі плавають під голландським прапором. Так, у документі йдеться, що портом приписки судна Lifeline є Амстердам, а власник судна зареєстрований в  Дрездені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.