НОВИНИ

Комітет Європарламенту схвалив початок переговорів про безвіз із Косово

Перші дебати з даного питання проведуть 17 вересня.

Комітет Європейського парламенту з громадянських свобод проголосував за те, щоб почати переговори з Європейською радою та комісією щодо візової лібералізації для Косово. Про це повідомив брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк у Twitter.

 

За його словами, голосування на пленарному засіданні відбудеться у жовтні цього року.

 

"Дипломати Ради повинні провести перші дебати з цього питання 17 вересня", - йдеться у повідомленні.

 

Наголошується, що за результатами голосування, 30 членів комітету підтримали початок процедури, 10 висловилися проти, 2 - утрималися.

 

 

 

Раніше єврокомісар з питань розширення Йоганнес Ган заявив, що ЄС повинен прийняти угоду між сербами та етнічними албанцями для врегулювання суперечки щодо Косово. 

 

Так, президенти Сербії і Косова заявили, що розглядають зміни кордонів обох країн для досягнення історичного мирного врегулювання і закликали ЄС надати підтримку їхнім зусиллям.  Так, президент Сербії Александр Вучич розкритикував міжнародну реакцію на ідею зміни кордонів, заявивши, що західні уряди хочуть нав'язати свою волю албанцям та сербам. Водночас жоден з лідерів не окреслив, про які кордони йде мова. Найчастіше обговорюваний сценарій полягає у тому, що частина північного Косова, населена здебільшого сербами, перейде Сербії, а населена здебільшого албанцями Прешевська долина у Сербії стане частиною Косова.

 

Нагадаємо, НАТО після вбивства провідного сербського політика Олівера Івановича закликав повернутися Сербію й Косово до переговорів за посередництва ЄС.

 

Додамо, що лідера косовських сербів Олівера Івановича застрелили в північному місті Косовська Мітровиця 16 січня.

 

Іванович - колишній чиновник сербського уряду та голова політичної партії косовських сербів "Свобода, демократія, справедливість". Він перебував під слідством за ймовірні військові злочини щодо замовлення вбивства етнічних албанців у Косовській Мітровиці в 1999 році.

 

Як повідомлялося, майже 10 років тому Косово відділилося від Сербії. Відтоді його незалежність визнали 110 країн світу, Україна незалежність Косова не визнала. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.