НОВИНИ

У Держдепі відреагували на заяви щодо купівлі Україною систем ППО у США

Раніше посол України у США Валерій Чалий заявив, що Київ подав відповідний запит у Вашингтон.

Державний департамент Сполучених Штатів Америки поки що вирішив не коментувати заяву посла України у США Валерія Чалого щодо можливої купівлі Україною американських систем протиповітряної оборони. Про це повідомляє "Голос Америки".

 

"У відповідності до офіційної політики Державного департаменту, ми не коментуємо потенційні угоди щодо продажу, або передачі зброї та угоди, які перебувають на стадії узгодження - до того, як щодо них буде офіційно поінформовано Конгрес США", - відповіли у Держдепі.

 

Крім того, у  Держдепі відзначили, що США раніше надали Україні просунуті оборонні технології в межах зусиль покликаних допомогти Україні розбудувати її оборону у довготерміновій перспективі, захистити суверенітет та територіальну цілісність та стримати подальшу агресію.

 

"Як ми завжди заявляли, Україна є суверенною країною і має право захищати себе. Дана допомога включає в себе озброєння та амуніцію і є оборонною за своєю суттю. США підтримують Мінські угоди, як шлях уперед у східній Україні. Вирішення цього конфлікту повинно бути дипломатичним", - додали у коментарі.

 

Раніше Чалий заявив, що  Україна подала запит в офіційний Вашингтон щодо покупки систем протиповітряної оборони.

 

Нагадаємо, 14 серпня Трамп схвалив оборонний бюджет, який передбачає $250 млн Україні. 

 

19 червня Сенат США вирішив виділити Україні 200 мільйонів доларів зі свого оборонного бюджету. Про це йдеться в законопроекті в розділі 1233 "Продовження ініціативи підтримки України у сфері безпеки".

 

Раніше Сенат США схвалив законопроект про бюджет Міноборони країни на 2019 рік, який почнеться 1 жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.