НОВИНИ

Ляшко пропонує хоронити вкладників «Ощадбанку» за гроші від продажу «Укртелекому»

Народний депутат України Олег Ляшко пропонує виділити частину коштів від приватизації на організацію ритуальних заходів померлих українців за рахунок неоплачених їм проіндексованих вкладів в установи радянського «Ощадбанку» і «Укрдержстраху». Про це йдеться в проекті закону №8456 від 29 квітня 2011 року, текст якого розміщений на офіційному сайті парламенту.

Законопроектом пропонується внести відповідні зміни до держбюджету на 2011 рік. Зокрема пропонується виділити не менше 500 млн грн із коштів, залучених до бюджету шляхом приватизації нинішнього року, на покриття державою своїх зобов'язань перед вкладниками.

«Реалізація положень цього закону, в разі його ухвалення, не потребує додаткових витрат з держбюджету, в який уже мають надійти 10 млрд. 575,1 млн. грн. одержаних Фондом держмайна за продаж 11 березня 2011 року 92,79% держпакета акцій ТОВ «Укртелеком», який створювався за рахунок, зокрема, і коштів нинішніх громадян України, що мали вклади в установах Ощадного банку СРСР і страхові внески в колишньому Укрдержстраху», - наголошується в пояснювальній записці до законопроекту.

Як повідомлялось, постановою №1 від 9 січня 2008 року уряд передбачив виплату в 2008 році компенсацій за знеціненими вкладами на загальну суму 6 млрд гривень, у тому числі безпосередньо самим вкладникам - 5,76 млрд гривень, а також спадкоємцям померлих вкладників - на суму 0,24 млрд гривень.

Минулого року виплата компенсацій не передбачалася. Натомість у травні 2010 року уряд запропонував парламенту  створити новий реєстр власників знецінених вкладів. У листопаді, Верховна Рада відмовилась узаконити пенсіонерам та інвалідам компенсувати оплату житлокомпослуг знеціненими вкладам Ощадбанку СРСР

Нагдаємо, Фонд державного майна України та ТОВ «ЕСУ» підписали договір купівлі-продажу 92,79% акцій ВАТ «Укртелеком» 11 березня 2011 року.

За результатами експертної оцінки, вартість 92,79% акцій Національного оператора зв'язку ВАТ «Укртелеком» склала 10,575 млрд грн.

На початок квітня держава одержала перший транш у розмірі 5,3 млрд від приватизації «Укртелекому».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.