НОВИНИ

Україна офіційно повідомить Росії про розрив дружби до кінця вересня

Якщо Україна не повідомить РФ про бажання припинити договір до 30 вересня, то його дія автоматично триватиме 10 років з 1 квітня 2019 року.

Україна до кінця вересня повідомить Російську Федерацію про припинення дії договору про дружбу, співпрацю та партнерство. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передають "Українські Новини" у вівторок, 28 серпня.

 

"Президент про це оголосив сьогодні, тому що є тимчасові рамки, коли це має бути зроблено, - до 30 вересня", - сказав міністр.

 

При цьому Клімкін не відповів на питання про те, чому президент заявив про намір України денонсувати договір, хоча ще в квітні не підтримував відповідну ініціативу МЗС і заявляв про намір припинити в односторонньому порядку лише дію окремих положень документа.

 

"Президент сьогодні висловив позицію. Так, ми зіткнулися з якимись юридичними питаннями, але в цілому цілком зрозуміло, що не може бути жодного договору про дружбу і співпрацю з Росією", - додав міністр.

 

Зазначається, що якщо Україна не повідомить Росію про бажання припинити договір до 30 вересня, то його дія автоматично триватиме 10 років з 1 квітня 2019 року.

 

Нагадаємо, 28 серпня президент Петро Порошенко повідомив, що найближчим часом очікую від Міністерства закордонних справ України пакет документів необхідний для припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.