НОВИНИ

Глава МЗС Німеччини заявив, що Берлін невдоволений тиском США через "Північний потік-2"

Крім того, Маас також висловив невдоволення американськими санкціями щодо Ірану і новими тарифами проти Туреччини.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас озвучив позицію Берліна щодо спроб США перешкоджати будівництву російського проекту газопроводу "Північний потік-2", заявивши, що Вашингтон повинен на конкурентних засадах просувати свої інтереси, а не шляхом накладення санкцій. Про це він повідомив у вівторок, 28 серпня, під час виступу перед керівниками німецьких дипломатичних представництв за кордоном.

 

"Ми не братимемо участь у дискусії щодо запобігання (будівництву – Ред.) Nord Stream 2. Натомість ми підтримуємо Європейську комісію, яка саме в цей час намагається досягти угоди між Росією і Україною про довгострокове продовження транзиту природного газу через територію України", – наголосив Маас.

 

За його словами, екстериторіальні санкції США відносно Росії загрожують торгівлі з ЄС. Він визнав, що Німеччина і Європа залежать від дешевих цін на енергоносії, щоб залишатися конкурентоспроможними на міжнародному рівні. Маас підкреслив, якщо США хочуть продавати більше зрідженого природного газу в Європі, це лише вітатиметься як "довгоочікуваний внесок" у енергопостачання та диверсифікацію поставок, однак "рішення про купівлю повинні ґрунтуватися на ціні, а не насаджуватися санкціями".

 

Крім того, глава німецького МЗС також висловив невдоволення американськими санкціями щодо Ірану і новими тарифами проти Туреччини. Німецькі компанії мають серйозний бізнес у цих країнах і постраждають від санкцій США.

 

Як повідомлялося, 28 серпня радник з питань європейської енергетичної безпеки Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Бенджамін Шмітт заявив, що газопровід "Північний потік-2" - це загроза для безпеки в Європі. 

 

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво  "Північного потоку-2" не поставить ФРН у велику залежність від поставок російського газу.
 

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.