НОВИНИ

Справа БелТА. У Білорусі заборонили виїзд з країни п'ятьом журналістам

Наголошується, що виїзд не обмежений тільки для головного редактора порталу TUT.BY Марини Золотовой.

У Білорусі в понеділок, 27 серпня, Слідчий комітет викликав та вручив постанову про тимчасове обмеження права на виїзд з країни п'ятьом журналістам, підозрюваним у справі про незаконний доступ до інформації агентства БелТА. Про це повідомляє Білоруська асоціація журналістів.

 

Як зазначається, виїзд заборонений главреду БелаПАН Ірині Левшиній, обозревателю БелаПАН Тетяні Коровенковій, журналісту Deutsche Welle Павлюку Биковському, редакторам Tut.by Галині Уласик і Ганні Калтигіній.

 

Наголошується, що виїзд не обмежений тільки для головного редактора порталу TUT.BY Марини Золотовой.

 

Читайте також: "Справа БелТа". Усе, що відомо про затримання журналістів в Білорусі

 

 

Нагадаємо, Слідчий комітет Білорусі звільнив усіх журналістів, яких затримали у справі про несанкціонований доступ до платної інформації державного агентства БелТА.

 

Раніше стало відомо, що у Мінську затримали головного редактора інформаційного агентства "БелаПАН" Ірину Левшину.

 

Як повідомлялося, у Білорусі силовики затримали журналіста Алєксєя Жукова і його дружини Аріни Сємичкіної.

 

8 серпня у Білорусі затримали трьох журналістів і головного редактора порталу Realt.by у справі щодо несанкціонованого доступу до платної інформації державного агентства БелТА.

 

Крім того, білоруські силовики прийшли з обшуком до журналіста російської редакції Deutsche Welle Павлюка Биковського.

 

Нагадаємо, 7 серпня у Білорусі у виданнях БелаПАН і Tut.by відбулися обшуки. Так, слідчий комітет Білорусі затримав  головного редактора інтернет-порталу TUT.BY Марину Золотову. Зокрема, Золотова є підозрюваною у кримінальному провадженні за статтею за ч. 2 ст. 349 КК Білорусі (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, здійснений з іншої особистої зацікавленості, яка спричинила заподіяння істотної шкоди). Зазначається, що до протиправної діяльності причетні працівники інтернет-порталу Tut.by , інформагентства БелаПАН і видавничого дому "Білоруська наука". Крім того, було затримано редактора Tut.by Анну Калтигіну , журналістку БелаПАН Тетяну Коровенкову.