НОВИНИ

ЄС допускає зміни кордонів Сербії та Косова, якщо буде домовленість - єврокомісар

За словами Йоганнеса Гана, обидві сторони повинні нормалізувати відносини, щоб претендувати на членство в ЄС.

Єврокомісар з питань розширення Йоганнес Ган заявив, що Європейський союз повинен прийняти угоду між сербами та етнічними албанцями для врегулювання суперечки щодо Косово. Про це повідомляє Bloomberg.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час прес-конференції з президентами Сербії і Косово в Австрії.

 

"Йдеться про двостороннє рішення, яке не повинно служити в якості плану для інших питань", - зауважив він.

 

За його словами, обидві сторони повинні нормалізувати відносини, щоб претендувати на членство в ЄС, і "як тільки буде досягнуто угоди, її повинні поважати" всі європейські країни.

 

Крім того, єврокомісар додав, що ЄС не буде приймати до своїх лав країни, які не можуть вирішити свої конфлікти.

 

Раніше президенти Сербії і Косова заявили, що розглядають зміни кордонів обох країн для досягнення історичного мирного врегулювання і закликали ЄС надати підтримку їхнім зусиллям.  Так, президент Сербії Александр Вучич розкритикував міжнародну реакцію на ідею зміни кордонів, заявивши, що західні уряди хочуть нав'язати свою волю албанцям та сербам. Водночас жоден з лідерів не окреслив, про які кордони йде мова. Найчастіше обговорюваний сценарій полягає у тому, що частина північного Косова, населена здебільшого сербами, перейде Сербії, а населена здебільшого албанцями Прешевська долина у Сербії стане частиною Косова.

 

Нагадаємо, НАТО після вбивства провідного сербського політика Олівера Івановича закликав повернутися Сербію й Косово до переговорів за посередництва ЄС.

 

Додамо. що лідера косовських сербів Олівера Івановича застрелили в північному місті Косовська Мітровиця 16 січня.

 

Іванович - колишній чиновник сербського уряду та голова політичної партії косовських сербів "Свобода, демократія, справедливість". Він перебував під слідством за ймовірні військові злочини щодо замовлення вбивства етнічних албанців у Косовській Мітровиці в 1999 році.

 

Як повідомлялося, майже 10 років тому Косово відділилося від Сербії. Відтоді його незалежність визнали 110 країн світу, Україна незалежність Косова не визнала. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.