НОВИНИ

Польський закон про "бандеризм" залишає простір для маніпуляцій - Клімкін

Клімкін зазначив, що припинення кримінального переслідування історика та громадського діяча Григорія Купріяновича в Польщі викликало у нього змішані почуття.

Польське законодавство про національну пам'ять, яке засуджує так звану бандерівську ідеологію, залишає простір для маніпуляцій. Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкі у Facebook.

 

Зокрема, Клімкін додав, що припинення кримінального переслідування історика та громадського діяча Григорія Купріяновича в Польщі викликало у нього змішані почуття.

 

Варто зазначити, що цього тижня Інститут національної пам'яті Польщі не знайшов порушення в його заявах.

 

"Але основа, саме існування цього законодавства, змін до закону про Інститут національної пам'яті, вони залишаються. Залишається простір для маніпуляцій, залишається простір для атаки на свободу слова і свободу думки", - заявив Клімкін.

 

Він також назвав польське законодавство, яке засуджує бандерівську ідеологію, поганим для самих поляків.

Клімкін: польський закон про нацпам'ять залишає простір для маніпуляцій

Як повідомлялося, на саміту НАТО відбудеться зустріч польського президента Анджея Дуди та українського президента Петра Порошенка. Згодом міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович повідомив, що президент України Петро Порошенко обговорить із польським колегою Анджеєм Дудою питання безпеки.

 

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.