НОВИНИ

Правозахисники повідомили, що політв'язень Балух за час голодування втратив близько 30% ваги

Мати політв'язня повідомила, що за час голодування українець сильно схуд і виглядає дуже погано.

У окупованому Криму незаконно засуджений український активіст Володимир Балух, який продовжує голодування вже 159 днів, втратив близько 30% своєї ваги. Про це в п'ятницю, 24 серпня, повідомляє Кримська правозахисна група.

 

Так, за інформацією родичів політв'язня, до арешту Балух важив близько 95-ти кілограмів, а зараз – близько 60-ти кілограмів.

 

Водночас, як зазначається, так звана кримська "прокуратура" стверджує, що стан здоров'я українця задовільний. Зокрема, "прокуратура" повідомила захисту політв'язня, що "життєво-важливі показники Балуха в нормі і в спеціалізованої медичної допомоги він не потребує".

 

"Давати пояснення про причини голодування в тому числі наглядає прокурору обвинувачений відмовився", – зазначено у відповіді наглядового органу.

 

Своєю чергою, Наталія Балух, мати політв'язня, 9 серпня була на побаченні з сином в ІТТ п. Роздольне. Вона розповіла, що за цей час українець сильно схуд і виглядає дуже погано.

 

"Одні кістки та шкіра на кістках. Виглядає як дідок. Він ніколи мені не скаже, що у нього щось зі здоров'ям погано. Ніколи. Я знаю що і хворів він, і поперек болів, і нога і взагалі все було погано, а він мені говорив що все добре. Коли ми з ним говорили, поруч стояв поліцейський, а він при ньому нічого такого не скаже ", – зазначила вона та додала, що її син практично не приймає їжу, тільки іноді кисіль з вівсянки і сухарі.

 

Нагадаємо, 5 липня незаконно засудженому в окупованому Криму українському активісту Володимиру Балуху у Криму оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів. 

 

Як повідомлялося, 19 березня в окупованому Криму засуджений український активіст Балух оголосив безстрокове голодування, натомість 22 червня він оголосив сухе голодування. 

 

16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.