НОВИНИ

"Репортери без кордонів" відреагували на трансляцію російським каналом "зізнання" Асєєва

У організації також зазначили, що "інтерв’ю" посилило занепокоєння фізичним і психологічним станом журналіста.

Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" засудила трансляцію російським пропагандистським телеканалом "Россия-24" сюжету із журналістом Станіславом Асєєвим, у якому він нібито зізнався у "шпигунстві" на користь України. Про це йдеться на сайті організації.

 

Водночас "Репортери без кордонів" стурбовані можливим тиском на Асєєва й повторюють свій заклик негайно його звільнити.

 

У організації також зазначили, що "інтерв’ю" посилило занепокоєння його фізичним і психологічним станом.

 

 «"Репортер" російського телеканалу перемішував "інтерв’ю" з критикою Асєєва й української влади, однак не надав інформації про умови, у яких його утримують, стан здоров’я чи будь-які фактичні свідчення, які підтверджують звинувачення в шпигунстві», – заявили в правозахисній організації.

 

Голова офісу організації в Східній Європі та Центральній Азії Йоганн Бір зазначив, що трансляція "зізнання" журналіста, якого утримують понад рік, є серйозним порушенням журналістської етики та міжнародного гуманітарного права.

 

Як повідомлялося, 17 серпня бойовики російсько-окупаційних військ примусилиукраїнського журналіста Станіслава Асєєва (Васіна), якого незаконно утримують в окупованому Донецьку, зізнатися у "шпигунстві". Нібито "зізнання" Асєєв транслював пропагандистський телеканал "Росія 24".

 

Нагадаємо, 5 липня стало відомо, що український журналіст Станіслав Асєєв, якого утримують в неволі бойовики "ДНР" за його журналістську діяльність, почав голодування

 

Станіслав Асєєв жив в окупованому Донецьку, під псевдонімом Станіслав Васін писав для «Українського тижня» та інших українських ЗМІ. Із 2 червня він перестав виходити на зв'язок. Учасники тристоронньої контактної групи в Мінську внесли ім'я журналіста з Донецька Станіслава Асєєва в список полонених для обміну.

 

16 липня терористи визнали, що зниклий Асєєв перебуває у них за ґратами. Вони звинувачують журналіста у «шпигунстві», за що можуть незаконно «засудити» до позбавлення волі на 12–14 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.