НОВИНИ

США, Британія і Франція пообіцяли вжити заходів через хіматаки у Сирії

Прихильників президента Асада закликають "визнати, що безперешкодне використання хімічної зброї будь-якою державою є неприйнятну загрозу безпеці для всіх держав".

У п'яту річницю хімічної атаки в Східній Гуті Сполучені Штати, Велика Британія і Франція заявили, що засуджують сирійський уряд через використання ним хімічної зброї та пообіцяли вжити заходів, якщо це повториться. Про це йдеться в спільній заяві трьох країн.

 

"Як ми продемонстрували, ми будемо належним чином реагувати на будь-яке подальше використання хімічної зброї сирійським режимом, яке мало такі руйнівні гуманітарні наслідки для сирійського населення", - йдеться в заяві.

 

У заяві прихильників президента Башира Асада закликають "визнати, що безперешкодне використання хімічної зброї будь-якою державою є неприйнятну загрозу безпеці для всіх держав"

 

Нагадаємо, 25 квітня представники ОЗХЗ відвідали ще одне місце можливої хімічної атаки в сирійському місті Дума. 

 

Як повідомлялося, 21 квітня представники міжнародної Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) відвідали одне з місць у сирійському місті Дума для збору зразків для аналізу у зв'язку з твердженнями про використання хімічної зброї 7 квітня 2018 року.

 

18 квітня  ОЗХЗ повідомила, що відклала початок розслідування щодо можлиовї хімічної атаки в сирійському місті Дума у зв'язку з несприятливою безпековою ситуацією в місті. Про це повідомили в Департаменті безпеки ООН. За словами генерального директора ОЗХЗ Ахмета Узюмджу, у одній із двох позицій, які відвідали офіцери ДБ ООН, "команда потрапила під вогонь зі стрілецької зброї, також стався вибух". Водночас він не повідомив, хто саме відкрив вогонь по місії ООН.

 

16 квітня Росія та Сирія не допустили ОЗХЗ в Думу.

 

Також 12 квітня Організація по забороні хімічної зброї направила місію до Сирії в зв'язку з хімічною атакою в місті Дума (Східна Гута). Зазначається, що місія прибуде в країну 14 квітня, наразі фахівці організації вже приїхали в Ліван.

 

Раніше генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг закликав режим Башара Асада та його союзників забезпечити доступ міжнародним спостерігачам до місця хімічної атаки в сирійському місті Дума. 

 

12 квітня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Париж  має докази того, що режим Башара Асада використовував хімічну зброю у сирійському місті Дума в Східній Гуті проти цивільного населення.

 

Як повідомлялося, у ніч на 8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.