НОВИНИ

Грузія подала до ЄСПЛ позов проти Росії

У Мін'юсті Грузії заявила, що Кремль не сприяє в пошуку злочинців і підозрюваних, які переховуються на території РФ.

Грузія подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії через масові порушення прав людини та переслідуванні етнічних грузинів в Абхазії та Південній Осетії. Про це в середу, 22 серпня, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції Грузії.

 

Як зазначається, Грузія представила суду докази і порушила питання щодо відповідальності РФ на окупованих грузинських територіях та адміністративної практики порушень прав населення по лінії окупації.

 

"Вимога Грузії полягає в заклику до Європейського союзу встановити відповідальність Росії за порушення багатьох статей Європейської конвенції. Зокрема, організована окупація Росією і цілеспрямована кампанія проти населення Грузії порушує статтю 2 Європейської конвенції, статтю 3 (заборона тортур), 5 (право на свободу і безпеку), 8 (право на захист сімейного життя)", – наголосили у міністерстві.

 

Крім того, у відомстві наголосили, що російська влада не сприяє Грузії в пошуку злочинців і підозрюваних, які переховуються на території РФ.

 

"Незважаючи на злочини, вчинені під російською окупацією на окупованих територіях, прокуратура Грузії не має можливості повністю визначити всі обставини злочинів та покарати всіх винних. Крім того, як і раніше неможливо заарештувати підозрюваних, оскільки вони знаходяться на окупованих територіях", – повідомили в Мін'юсті.

 

Нагадаємо, 7 серпня Європейський Союз заявив про підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії у межах її міжнародно визнаних кордонів та про прихильність до мирного вирішення конфлікту з Росією.

 

14 червня Європарламент ухвалив резолюцію щодо Грузії, а саме – "захоплені території Грузії через 10 років з російської інтервенції", у якій закликав Росію припинити окупацію грузинських територій.

 

Як повідомлялося, після російсько-грузинського військового конфлікту в серпні 2008 року Росія окупувала два сепаратистські регіони Грузії – Абхазію і Південну Осетію, – а також визнала самопроголошену «незалежність» цих регіонів. Крім Росії, її визнали ще чотири держави – Нікарагуа, Венесуела, Науру та Сирія. Тбілісі і Захід вважають ці регіони частиною Грузії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.