НОВИНИ

Олег Медведєв: Україні потрібен новий закон про мову

Політтехнолог вважає, що до ухвалення даного закону розумніше підійти після завершення виборчого циклу.

Україні потрібен новий закон про мову, який має кодифікувати всі ті позитивні зміни до законодавства, які відбулися протягом останніх років. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив політтехнолог Олег Медведєв.

 

«Безумовно, цей закон потрібен. Він має кодифікувати всі ті позитивні зміни до законодавства, які відбулися протягом останніх років. Найголовніші з них врегулювали застосування мови на державній службі, захистили позиції української на радіо, телебаченні та в кінематографі», — сказав він.

 

За словами Медведєва, ухвалення нового інтегрального закону після того, як Конституційний Суд нарешті визнав очевидну неконституційність закону Ківалова — Колесніченка, потрібне. Але завжди краще користуватися раціо, ніж емоцією... До ухвалення нового закону розумніше підійти після завершення виборчого циклу… І не тільки президентського та парламентського, а включно з місцевими виборами 2020-го.

 

«Якщо ми мислимо стратегічно, то маємо бути свідомі того, що ухвалення нового мовного законодавства консолідує проросійських виборців, і це створить небезпечну ситуацію у 2020 році й почасти у 2019-му», — зауважив він.

 

Політтехнолог вважає, що для Порошенка з погляду електоральних перспектив і можливості обратися на другий термін порушити нині питання закону про мову у Верховній Раді було б насправді вигідно. Але якщо подивитися далі власного носа, то все ж таки доцільно повернутися до його розгляду після осені 2020 року.

 

«Сподіваюся, що тоді в парламенті більшість усе ж таки становитимуть прибічники української. Якщо ухвалити закон після місцевих виборів, то до наступного електорального циклу негативна емоційна хвиля противників спаде й не стане генератором реваншу та мобілізаційним чинником. За кілька років застосування цього закону люди в південних і східних областях зрозуміють, що ніхто не зазіхає на їхнє право розмовляти російською. Як вони це бачать сьогодні», — сказав Медведєв.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.