НОВИНИ

Посол США повідомив про деталі візиту місії МВФ в Україну

Водночас Чалий зазначив, що питання надання чергового траншу Україні від МВФ перебуває на завершальній стадії.

Представники місії Міжнародного валютного фонду під час свого візиту до України обговорюватимуть питання цін на газ для населення. Про це повідомив посол України в США Валерій Чалий.

 

За його словами, створення умов для надходження інвестицій є важливим пріоритетом і роботи посольства, і української влади.

 

"Очевидно, що прийняття антикорупційного законодавства – це умова надання додаткових кредитів. Ми очікуємо в вересні місію МВФ в Україні і розгляд цих питань", – наголосив Чалий.

 

Водночас він зазначив, що питання надання чергового траншу Україні від МВФ перебуває на завершальній стадії.

 

"Звичайно, що візит місії МВФ – це хороший знак. Очікуємо розмову серйозну, уже на завершальній стадії. Розмову по тих нюансах, які залишились. З трьох складних питань, які розглядались, два – ми вирішили. Третє залишилося. Тому зараз вже мова йде про інші моменти взаємодії з МВФ. Зокрема, по тарифам на газ. Це складніше питання. Воно внутрішнє, це відповідальність Уряду. Я думаю, що тут треба зараз шукати рішення", – повідомив Чалий.

 

Посол також підкреслив, що ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд було позитивно оцінено в США як виконання другої умови надання траншу від МВФ.

 

"Якщо говорити про антикорупційне законодавство, то на сьогоднішній день ми все таки зробили цей крок (ухвалення законопроекту про створення ВАКС – Ред.). В першу чергу, за активної ролі президента України. Це, очевидно, було помічено в США. Ви бачили позитивні заяви МВФ та державного департаменту", – додав Чалий.

 

Крім того, він пояснив, чому американці розглядають це питання. Оскільки в МВФ надають допомогу на реформи у розмірі 420 мільйонів доларів щорічно, то у відповідь хочуть бачити втілення цих реформ, підкреслює дипломат.

 

"Звичайно, створення умов ефективної боротьби з корупцією – один з напрямів", – резюмував посол.

 

Нагадаємо, 13 серпня постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман повідомив, що місія МВФ відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.