НОВИНИ

У США створили групу з аналізу безпекових загроз у Чорноморському басейні

Чалий також наголосив, що проблема російської агресії з боку моря обговорювалась у США ще півтора роки тому.

У США за ініціативою посольство України створили групу з аналізу безпекових загроз у Чорноморському басейні, до якої увійшли американські політики, військові та експерти. Про це повідомив посол України в США Валерій Чалий під час прес-конференції щодо стратегічного партнерства України та США.

 

"Діяти треба більш активно. Американці в політичних заявах експертів відкрито говорять, що зусиль недостатньо. Адже асиметрія очевидна: наш український потенціал непорівнянний з російським стосовно контролю водного простору, а Росія почала діяти досить активно. Тому є багато питань, на які зараз треба шукати швидкого реагування і системного стримування", – заявив він.

 

Посол також наголосив, що проблема російської агресії з боку моря обговорювалась у США ще півтора роки тому.

 

"Питання і прогноз по морському басейну "Азовське та Чорне море" піднімалось ще півтора роки тому. Ситуація аналізувалась і до цього привертали увагу американців. Посольство України в США зі свого боку прогнозувало розвиток такої ситуації. Тому ми створили платформу. В рамках "друзів деокупації Криму" – групу з аналізу безпекових загроз у Чорноморському басейні. У цю групу входять колишні високопосадовці, військові і політики високого рівня, а також експерти", – додав Чалий.

 

Нагадаємо, 21 серпня посол України в США Валерій Чалий повідомив, що Вашингтон передасть Україні катери, які підсилять оборонні спроможності в Чорноморському басейні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.