НОВИНИ

Економіка Китаю наближається до кризи

Експерти попереджають Китай, що після стрімкого економічного злету на них чекає уповільнення темпів розвитку. І це може статися досить швидко.

Так, нещодавно було опубліковано дослідження Баррі Айхенґріна із Каліфорнійського університету в Берклі, Донгьон Пака з Азійського банку розвитку та Кванго Шина із Корейського університету.

Вони розглянули економічні показники, починаючи від 1957 року, намагаючись виявити потенційні застережні сигнали. Так, вони виявили, що зростання економіки країни вповільнюється, коли ВВП на особу досягає певного порогового рівня. Це стається тоді, коли ВВП на особу за паритетом купівельної спроможності досягає точки $16 740. А Китай до нього вже наближається.

За словами науковців, стрімкий економічний злет виведе країну на критичну позначку $16 740 до 2015 року значно раніше за Бразилію та Індію.

Враховуючи, що економіці КНР властива ціла низка ризиків, зокрема старіше населення, низький рівень споживання й значно недооцінена валюта, автори вважають, що шанси її вповільнення перевищують 70%.

При цьому вони зауважують, що поширювати результати будь-якого аналізу на таку унікальну країну, як Китай, – річ небезпечна. Адже, поки міста узбережжя плекають інноваційність, зона швидкого розвитку може зміститися вглиб країни, де мільйони іще не залучено до промислового виробництва.

Детальніше читайте у матеріалі «Мур для БРІК».

Нагадаємо також, що нещодавно видання The New York Times писало, що високий рівень інфляції на тлі інтенсивного зростання економіки Китаю може спричинити нову фінансову кризу в країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.