НОВИНИ

В Кремлі розповіли про переговори Путіна та Меркель

За його словами, Путін і Меркель також "говорили про перспективи продовження газового транзиту через територію України".

Переговори президента РФ Володимира Путіна і канцлера ФРН Ангели Меркель були "корисними і грунтовними". Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. 

 

"Переговори були тривалими ... це була дуже грунтовна і детальна розмова. В цілому обмінялися думками щодо ситуації в Україні ... Висловили співчуття у зв'язку з тотальним пробуксовуванням процесу щодо імплементації мінських домовленостей", - заявив Пєсков.

 

"Висловлювалася стурбованість у зв'язку з неясними перспективами продовження терміну дії закону про особливий статус Донбасу, що є досить важливим елементом мінських домовленостей", - додав він.

 

За його словами, Путін і Меркель також "говорили про перспективи продовження газового транзиту через територію України".

 

Пєсков додав, що лідери РФ і ФРН "вважають неправильним спроби політизувати проект "Північний потік - 2".

 

"Було підкреслено виключно комерційний характер і конкурентну перевагу цього проекту. І Путін, і Меркель зійшлися у тому, що абсолютно неправильно якимось чином політизувати цей проект", - повідомив прес-секретар Путіна.

 

Він уточнив, що також піднімалася тема можливих санкцій проти компаній, що беруть участь в реалізації проекту газопроводу "Північний потік-2".

 

"Є розуміння, що цей проект абсолютно комерційний ... Тому необхідно вжити заходів, щоб захистити його від можливих неконкурентних і незаконних нападок з боку третіх держав, щоб в кінцевому підсумку вийти на завершення цього проекту, який ... відповідає інтересам усіх", - заявив Пєсков.

 

Також він пояснив, що під час переговорів "не було мети досягти якихось домовленостей, - тим більше важко сказати, які це можуть бути домовленості," - з приводу спільного реагування на санкції США.

 

На питання про те, якими способами можна захистити проект від санкцій США, Пєсков сказав: "Різними".

 

"Сторони обмінялися розумінням того, що проект ["Північний потік - 2"] має бути завершений", - повідомив речник Путіна.