НОВИНИ

Протягом кількох тижнів будуть готові нові санкції проти РФ - The Wall Street Journal

Зазначається, що відповідний законопроект готується в Білому домі спільно з Держдепом, Міністерством торгівлі і енергетичними департаментами.

У Сполучених Штатах Америки (США) протягом кількох тижнів будуть готові санкції проти завершення будівництва російського трубопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє The Wall Street Journal.

 

Зазначається, що відповідний законопроект готується в Білому домі спільно з Держдепом, Міністерством торгівлі і енергетичними департаментами. Зупинити будівництво газового трубопроводу США можуть, застосувавши обмеження до компаній, залучених у проект Nord Stream 2.

 

За інформацією осіб діючих і колишніх американських чиновників, такі санкції обговорюються і при необхідності можуть бути введені протягом декількох тижнів.

 

Чимало в цьому питанні залежить від переговорів канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Росії Володимира Путіна, які проходять 18 серпня в Берліні.

 

Наголошується, що в серпні минулого року конгрес США наділив Трампа повноваженнями вводити санкції проти компаній та осіб, які працюють над російським трубопроводом. Ця можливість передбачена в пакет санкцій проти РФ за можливе втручання у вибори президента США в 2016 році.

 

Нагадаємо, 11 липня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп зустрівся з канцлером Німеччини Ангелою Меркель під час саміту НАТО в Брюсселі через декілька годин після того як він розкритикував  залежність країни від Росії.

 

У Брюсселі президент США Дональд Трамп заявив, що "абсолютно неприйнятним" є те, що Німеччина заплатила Росії мільярди доларів за нафту та газ, витративши на оборону не більше 1% свого ВВП.  Зокрема, Трамп жорстко розкритикував Німеччину через підтримку газопроводу "Північний потік-2". За його словами, дана угода означає, що Німеччина тепер "повністю контролюється" Москвою. Він відзначив, що  США захищають Європу від Росії, в той час як європейські країни  спонсорують російську державу.

 

Згодом канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що її країна є незалежною у своєму політичному виборі, відповівши таким чином на критику Трампа щодо її повної залежності від Росії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.