НОВИНИ

Євросоюзу надали вищий статус в ООН

Євросоюз підвищив свій статус в Організації Об'єднаних Націй. Відповідну резолюцію ухвалила у вівторок, 3 травня, Генеральна Асамблея ООН.

Зокрема, Євросоюз отримав право направляти свого представника в ООН замість колишньої практики, коли від його імені на ротаційній основі виступали посли окремих країн-членів ЄС.

Згідно з цією резолюцією, представників ЄС запрошують для участі в загальних дебатах Генеральної Асамблеї з урахуванням практики, прийнятої по відношенню до спостерігачів. Вони мають право на розповсюдження своїх повідомлень, що стосуються сесій і роботи Генеральної асамблеї, а також сесій і роботи всіх міжнародних нарад та конференцій, що скликалися під егідою асамблеї, і конференцій ООН безпосередньо і без посередників.

Представники ЄС отримують можливість представляти узгоджені його членами пропозиції і поправки, виступати за порядком денним засідання, але не опротестовувати рішення головуючого. Також вони мають право на відповідь щодо позицій Євросоюзу.

Місця для представників ЄС під час розсадки відводяться серед спостерігачів. При цьому, вони не мають права голосу і права висувати кандидатів.

Такий же статус в ООН мають Палестинська національна адміністрація і Ватикан. Повного членства в ООН Євросоюз не домагається.

Натомість експерти вважають, що тепер і інші блоки захочуть мати в ООН своїх представників. Їх у майбутньому можуть представити Ліга арабських держав і Африканський союз.

У свою чергу, невеликі держави вважають, що тепер їх голос буде звучати в ООН ще тихіше на тлі появи представників великих об'єднань.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.