НОВИНИ

Сестра Сенцова повідомила, що політв'язень не вірить у своє звільнення

Каплан чекає, коли західні лідери чинитимуть тиск на Москву і "знайдуть якийсь важіль для звільнення Олега й інших політв'язнів".

Незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов не вірить в те, що звільнення наближається. Про це заявила сестра Сенцова Наталія Каплан, передає AFP.

 

"Він втрачає надію", – заявила вона.

 

Як зазначається, Каплан тиждень тому отримала листа від Сенцова, у якому він повідомив, що відчуває, що "кінець близький".

 

"У своєму листі він написав мені, що ми більше не повинні говорити йому, що свобода наближається, він більше не вірить", – підкреслила сестра політв'язня.

 

За її словами, вона чекає, коли західні лідери чинитимуть тиск на Москву і "знайдуть якийсь важіль для звільнення Олега й інших політичних в'язнів".

 

"Такий важіль дійсно існує, я в цьому впевнена", – наголосила Каплан.

 

Нагадаємо, 22 червня Людмила Сенцова, мати незаконно засудженого РФ українського режисера Олега Сенцова, написала російському президенту Владіміру Путіну клопотання про помилування сина, 26 червня його передали Путіну. Своєю чергою, прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що відповідне клопотання розглянуть, коли воно надійде в Кремль. 

 

14 серпня управління з забезпечення конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ повідомило, що для початку процедури помилування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова він повинен самостійно звернутися до російського президента Владіміра Путіна з відповідним проханням. 

 

15 серпня до комісії з питань помилування в Ямало-Ненецькому автономному окрузі надійшло два клопотання щодо помилування засудженого за тероризм режисера Олега Сенцова, але їх не прийняли до розгляду. 

 

Додамо, суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.